Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Symbol kapılarını açmaya hazırlanıyor

Kocaeli'nin ilk alışveriş ve yaşam merkezi olan Symbol AYM 11 Haziran'da kapılarını açacak. 700 milyona mal olan AYM'nin içindeki hastane, otel ve kongre salonunun açılışı ise daha sonra yapılacak

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Symbol kapılarını açmaya hazırlanıyor
Kavanlar tarafından D-100 üzerinde yapılan Symbol AYM'de çalışmaların sonuna gelindi. Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin geldiği nokta ile ilgili Kavanlar Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan, Turkmall Başkan Yardımcısı Murat Sekmen, Ever Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü, Medical Park Genel Müdürü Necip Kozalı, Symbol AYM Genel Müdürü Yavuz Güler basın toplantısı düzenledi. Kavanlar İnşaat tarafından 700 milyon liralık yatırım ile Symbol AYM, 210 bin metrekare alanda yapıldı. 65 bin metrekare alana sahip olan AYM'nin içinde 43 bin metrekare alanı ile VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, 207 oda, 504 yatak kapasiteli Hampton By Pilton Otel, bin 171 kişilik oturma kapasiteli kongre ve gösteri sanatları merkezinin yanı sıra 670 kişilik balo salonunu içinde barındırıyor. Yeni istihdam kapısı açan AYM'de 3 bin kişinin çalışması bekleniyor. Doğu Marmara'ya hitap etmesi beklenen AYM'nin açılışı 11 Haziran'da yapılacak. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kavanlar Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan, bir hayal ile yola çıktıklarını ve bu hayalin gerçekleşmesinin kendisine onur verdiğini kaydetti. Yaşadıkları onurun tüm çalışanların onuru olduğunu söyleyen Kavan, "Zamanında yetiştirdik. Bize inananlar bugün yanımızda, inanmayanlar ise yok. İnanmayanlar bu fotoğrafları görünce her halde inanacaklar. Ben şirket yönetiminde 5 krizi yönettim. 12 yıllık ekonomik istikrar bizi buralara kadar getirdi. Bugün inşasını bitirdiğimiz bu eserin maliyeti 700 milyon liradır. 3 bin istihdam olacak. Kocaeli'nin ve bölgenin ekonomik ve sosyal yaşamı bu proje ile derinden etkilenecek" diye konuştu.

HASTANEYE HALK GELECEK

Projenin en önemli çalışmasının hastane olduğunu ifade eden Kavan, "Medical Park'ın elindeki en lüks hastane olacak. Lüks olması halkın gelmeyeceği anlamına gelmez. Bu hastane halkın geldiği bir hastane olacak. Büyük markalar şu anda AYM'de yerlerini aldı. Kocaeli'nin büyük ihtiyacı olan Hayal Kahvesi'ne de güzel bir yer ayırdık. Odea Bank bizim her zaman yanımızda oldu. Tüm çalışanlarına teşekkür ewdiyorum. Tesis açıldıktan sonra Kavanlar olmayacak. 2+3 yıl Turkmall yönetecek" dedi.

13 SİNEMA VAR

Symbol AYM Genel Müdürü Yavuz Güler ise "AYM'de 13 sinema salonu var. Bu özelliğiyle bölgenin en büyük sinema merkezi olacak, kentte yeni bir soluk getirecek. Çevre illerden de önemli ziyaretçilerimiz olacak. D-100 üzerinden geçen tüm vatandaşlarımızın uğrak yeri olacağız. Burası sadece bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezidir. Kongre gösteri sanatları merkezi bu kentin tek yeri. Bu bölgedeki sosyal yaşam ve eğlencenin adresi olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Symbol kapılarını açmaya hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN