Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTSO'dan ekonomiye 45 milyon $'lık doping

'Bursa Büyürse Türkiye Büyür' mottosuyla çalışmalarını sürdüren BTSO, 10 Ur-Ge Projesi ile kente 45 milyon dolarlık kaynak sağlayacak

Giriş Tarihi: 26.7.2015
BTSO'dan ekonomiye 45 milyon $'lık doping
Firmaların uluslararası alanda rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalarına hız veren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Ekonomi Bakanlığı tarafından geliştirilen 'Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) programlarından faydalanarak, firmalara önemli katkılar sunuyor. Ur-Ge Projelerinden faydalanarak firmalara destek vermeyi amaçlayan BTSO, şimdiye kadar "Uzay, Havacılık ve Savunma", "Raylı Sistemler" ve "Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu" sektörlerinde 3 Ur-Ge Projesi için başvuru yaptı. Firmaların doğrudan ihracat yapabilmeleri ve kurumsal kapasitelerini artırmalarının amaçlandığı projelerden 100'e yakın firma faydalanıyor. Her proje için toplam 4,5 milyon dolara kadar kaynağın sunulduğu Ur-Ge programı için çalışmalarına 2015'te da devam eden BTSO, Kimya ve Makine sektörlerinde de Ur-Ge projesinden faydalanmak için girişimlerini sürdürüyor.

SIFIR MALİYETLE UR-GE PROJESİ

Ekonomi Bakanlığı'nın yüzde 75 destek verdiği projeye, BTSO ise yüzde 25 katkı sağlıyor. Bu şekilde Ur-Ge Projesi'ne katılan firmalar hiçbir ücret ödemeden projeden faydalanarak rekabetlerini arttırma imkanı yakalıyor. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan Bursa'dan güçlü markaların çıkmasını istediklerini söyledi. Şimdiye kadar 3 ayrı Ur-Ge Projesi ile 13,5 milyon dolarlık kaynak sağladıklarını belirten Başkan Burkay, Bursalı firmaları Ur-Ge Projelerine katılmaya davet etti.

45 MİLYON DOLARLIK KAYNAK
"Bursa Büyürse Türkiye Büyür" mottosuyla hareket ederek çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Burkay, "Firmalarımızın markalaşması ve uluslararası alanda güçlü bir konuma ulaşmasını istiyoruz. Kentimize kazandırdığımız Ur-Ge desteklerinin firmalarımıza ve Bursa iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiye kadar 5 alanda Ur-Ge çalışmalarımız sürüyor. Hedefimiz 10 Ur-Ge Projesi'nden firmalarımızı faydalandırmak. Böylece Bursa'ya toplam 45 milyon dolarlık kaynağı aktarabiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTSO'dan ekonomiye 45 milyon $'lık doping
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN