Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırsalda yaşam kalitesi artıyor

Büyükşehir yasasıyla birlikte merkeze bağlanan 10 ilçede yaşam kalitesi günden güne artıyor. Büyükşehir Belediyesi, endişelerin aksine en ücra köşelere hizmet götürüyor

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Kırsalda yaşam kalitesi artıyor
Kent merkezine yeni bağlanan 10 ilçeyi yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla her alanda farklı projeleri uygulamaya geçiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni mahalleleri de sosyal donatı alanları ile buluşturuyor. Keles'in Uzunöz Mahallesi'nde metruk haldeki hizmet binasının yenilenmesi yönündeki talepler üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Keles Belediyesi işbirliğinde bölgeye yeni bir hizmet binası kazandırıyor. Eski binanın yıkılmasının ardından yeni projelerin yapımını Büyükşehir Belediyesi üstlendi.

HALKIN İSTEDİĞİ OLUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ile birlikte Uzunöz Mahallesi'nde inşaatı devam eden hizmet binasında incelemelerde bulundu. Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerdeki yerleşim birimlerinde faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, "Görev ilçe belediyesinin, Büyükşehir'in veya başka bir kurumun diye bakmıyoruz. Halkımızın beklentilerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Uzunöz'de de hizmet binası talebi vardı. Eski hizmet binası yıkıldı. Arsa Keles Belediyesi'nin mülkiyetinde. Projeyi onlar çizdi, biz de inşaatı yapıyoruz. İki katlı olarak yapılan bina muhtarlık ofisi, kahvehanesi ve çok amaçlı salonuyla halkımızın önemli bir ihtiyacını karşılayacak" dedi.

ÜNİVERSİTELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TAM NOT
'ya üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere yönelik rehberlik masaları kuruldu. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde kurulan 'Öğrenci Karşılama ve Yönlendirme Noktası', öğrenciler ve ailelerinden de tam not aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, öğrencilerin bilgilenmesi adına bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bursa'ya yılda 10 bin civarında öğrenci geliyor. Terminalde kurulan bu noktalar, öğrencilerin Bursa'da yabancılık çekmemeleri, üniversite kampüslerini, kayıt yerlerini ve okullarla ilgili bilgileri rahatça öğrenebilmeleri için hazırlandı" dedi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanarak Bursa'ya gelen Mert Aslantaş ve annesi Nazlı Aslantaş, "Öğrenciler için hazırlanan bu stantlar da işimizi kolaylaştırdı. Oğlum Bursa'da emin ellerde" diyerek Başkan Altepe'ye teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırsalda yaşam kalitesi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN