Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanalizasyon atıkları için dev yatırım

'nın Yenişehir ilçesine bağlı Söylemiş köyüne 32 milyon liralık yatırımla kanalizasyon atıklarının arıtılarak doğaya temiz bir şekilde bırakılmasını sağlayan dev bir arıtma tesisi kuruldu

Giriş Tarihi: 16.8.2015
Kanalizasyon atıkları için dev yatırım
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile birlikte Söylemiş Köyü'ndeki su terfi istasyonu ile ilçenin kanalizasyon arıtma tesisini inceledi. Bütünşehir uygulaması kapsamında ilçelerde tüm ihtiyaçları birer birer giderdiklerini belirten Altepe, bunlardan en önemlisinin de içme suyu olduğunu söyledi. Tüm ilçelere sağlıklı ve kaliteli içme suyu kazandırılmasının belediyenin önemli bir hizmet alanı olduğunu kaydeden Başkan Altepe, "Artık kırsalımız da bu tür hizmetleri alıyor. İlk etapta 256 kilometrekare olan 'mızın hizmet sınırı, 11 bin 690 kilometrekareye çıktı. Bu alanda bulunan tüm insanlarımıza sağlıklı içme suyunu ulaştırmak bizim görevimiz. Onun için yoğun bir faaliyet gösteriyoruz" dedi.

SU TERFİ İSTASYONU YENİLENDİ

Söylemiş Köyü'nde bulunan su terfi istasyonunun bu kapsamda yenilendiğini, 100 ton kapasiteye sahip deponun 200 ton kapasiteye çıkartıldığını, üzerindeki tüm ekipmanları yenilenen tesisin çevresiyle birlikte güvenlikli hale getirildiğini kaydeden Başkan Altepe, "Burada filtre edilip klorlanacak su, Subaşı Köyü'nden Yenişehir'e dağıtılacak" dedi. İlçenin kanalizasyon atıklarının da yeni kurulan tesiste temiz hale getirileceğini anlatan Altepe, "Şehrin tüm kanalizasyonu buraya bağlanıyor ve arıtıldıktan sonra yan taraftaki dereye bırakılıyor. Çevre kirliliği önleniyor."

32 MİLYON LİRAYA MAL OLDU
Başkan Altepe, Yenişehir'in kanalizasyon atıklarını arıtan yeni tesisin çevre açısından önemli olduğunu belirterek, "Yaklaşık 32 milyon TL'ye mal olan bir yatırım. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanalizasyon atıkları için dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN