Bursalı ev kadınları mutfaktan spora koşuyor

Bursa'da Osmangazi belediyesinin başlattığı proje sayesinde mutfak ve ev işinden bunalan kadınlar açılan spor kurslarıyla hayatlarına hareketi kattı

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Bursalı ev kadınları mutfaktan spora koşuyor
Osmangazi Belediyesi'nin, "Kadınca Spor Sağlıklı Yaşam Kulübü" adı altında ev kadınlarına yönelik geliştirdiği proje büyük ilgi görüyor. Ev kadınlarının sosyal hayatta aktif birer insan olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan proje, bu yönüyle bir ilk olma özelliği de taşıyor.

"KOMŞULARIMIZLA GELİYORUZ"
Geçtiğimiz haziranda 10 kişiyle başlayan ve bugün 80 üyeye ulaşan etkinliğe beden eğitim öğretmeni Sevgi Hancı öncülük ediyor. Akpınar kültür merkezi spor salonunda gerçekleştirilen spor etkinliğine katılan ev kadınlarından Bircan Kıta, Osmangazi Belediyesi'nin başlattığı projenin hayatlarına farklı bir renk kattığını söyledi. Kendi aralarında bir aktivite gerçekleştirmeyi düşünürken, belediyenin ev kadınları için böyle bir proje başlatmasına çok sevindiklerini ifade eden Bircan Kıta, "Şimdi iş ve arkadaş çevremizle, komşularımızla buraya geliyoruz. Bizler ayakta durmak istiyorsak, sağlıklı bir yaşam istiyorsak mutlaka spor yapmalıyız. Bu imkanı değerlendirmeliyiz. Bu imkanı bize sağladığı için Başkanımız Mustafa Dündar'a çok teşekkür ediyorum" dedi Beden eğitimi öğretmeni Sevgi Hancı, "Aktivitelerimiz oldukça eğlenceli geçiyor. 4 haftalık süreç sonunda programa dahil olan kadınlarımızın bir çoğu sporuna devam ediyor. Büyük değişim yaşıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursalı ev kadınları mutfaktan spora koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN