Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce öğrenci yüzme öğrendi

Giriş Tarihi: 13.9.2015
Binlerce öğrenci yüzme öğrendi

Osmangazi Belediyesi tarafından yaz dönemi boyunca düzenlenen yüzme kursları tamamlandı. Kurslara, yaşları 5 ile 15 arasında değişen toplam 6 bin 700 öğrenci katıldı

Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Atıcılar, Fatih, Karaman ve Demirtaş Yarı Olimpik yüzme havuzlarında, yüzme bilme seviyelerine göre öğrencilere üç kategoride uzman yüzücüler tarafından akademik bir eğitim programı uygulandı. Yaz spor okullarına katılarak yüzme öğrenen tüm öğrencilere sertifika verildi. Öğrencilerin dışında 3 bin 350 vatandaş da havuzlardan faydalanarak yüzme programlarına katıldı.

HEDEF 12 AY SPOR

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar "Osmangazi Belediyesi olarak biz spor tesislerimizde çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın 12 ay spor yapmasını istiyoruz. Yaz döneminde okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilerimizin tatillerini spor yaparak geçirmeleri için çeşitli branşlarda yaz spor okulları düzenledik. Haziran- Eylül ayları arasında düzenlediğimiz yaz spor okulları kapsamında, havuzlarımızda toplam 7 bin 600 öğrencimiz yüzme eğitimi aldı. Öğrenciler dışında binlerce vatandaşımız da havuzlarımızdan faydalanarak yüzmenin keyfini çıkardı. Bursa halkı yüzmeyi seviyor. Biz de halkımızın daha güzel ortamlarda yüzmesi için birbirinden modern tesisleri kentimize kazandırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce öğrenci yüzme öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN