Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım'da sıra prestij projelerde

Seçim döneminde vatandaşa verdiği sözlerin yüzde 70'ini tamamlayan Başkan Edebali "Şimdi sıra prestij projelere geldi" dedi

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Yıldırım'da sıra prestij projelerde
Seçim döneminde Yıldırımlılara söz verdiği projeleri tek tek hayata geçiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 'Geleceğin güvenli, sağlıklı ve mutlu Yıldırım'ını oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Yeni bir Yıldırım oluşturmak için vatandaşa söz verdikleri projelerin yüzde 70'ni ilk 18 aylık dönemde gerçekleştirdiklerini belirten ve tüm bu projeleri kamuoyuyla paylaşarak büyük bir takdir topladıklarını hatırlatan Belediye başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Bizim yönetim anlayışımızda insanlarımız şehrin sakini değil sahibidir. Halkla belediyeyi bir bütün yaptık. Verdiğimiz sözleri tutuyoruz ve projelerimizi tamamlıyoruz" dedi.

PROJELER GÜN SAYIYOR

Türkiye'nin en büyük spor komplekslerinden birisini Yıldırım'a kazandıracağının sözünü veren Başkan Edebali, kısa süre içerisinde bu projenin de başlayacağını hatırlattı. Tesisin bünyesinde 5 bin kişilik spor salonu, jimnastik salonları, çim sahalar, spor lisesi ve yüzme havuzları bulunacak. Fatih Sultan Mehmet'in öğrenim gördüğü Molla Yegan Medresesi'nin olduğu bölgeye de büyük bir kültür merkezi inşa edilecek. Başkan Edebali'nin Yıldırımlılara verdiği bir diğer söz olan Tarihi Osmanlı Çarşısı'nda da önemli adımlar atıldı. İlçedeki tarihi aks üzerinde kalan bölgede yapılacak Osmanlı Çarşısı, hem bölgeye, hem de tarihi aksa katma değer sağlayacak. Bursa'nın en büyük büyük yatırımlarından birisi olacak ve 35 hektarlık alan üzerine inşa edilecek Sular Vadisi ve Doğa Parkı da Karamazak, Piremir, Namazgah, Teferrüç, Umurbey ve Kurtoğlu mahallelerini cazibe merkezi haline getirecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım'da sıra prestij projelerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN