Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan'dan çat kapı ziyaret

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa'da ezber bozan bir ziyaret gerçekleştirdi. Protokol kalabalığından kurtulmak için habersizce Mustafakemalpaşa'ya giden Müezzinoğlu, esnafla dertleşip, hastaları ziyaret etti

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Bakan'dan çat kapı ziyaret
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa ziyaretleri kapsamında bir ilke imza attı. Ziyaretler sırasında Ak partili yöneticiler, protokol ve basın mensuplarının oluşturduğu kalabalıklar nedeniyle vatandaşların kendisine ulaşmakta güçlük çektiğini, istek, şikayet ve taleplerini kendisine ulaştıramadığını düşünen Müezzinoğlu, Mustafakemalpaşa ziyaretini sabahın erken saatlerinde ve habersiz gerçekleştirdi.

VATANDAŞLARLA DERTLEŞTİ

Bakanı Müezzinoğlu, Mustafakemalpaşa ilçesine sabah saat 08.00'de geldi. Sadece Ak parti ilçe teşkilatı üst yöneticilerinin ve Emniyet yetkililerinin haber verildiği ziyaret kapsamında Bakan Müezzinoğlu, vatandaşlarla rahat bir şekilde konuşma fırsatı buldu. Beraberinde az sayıdaki protokolle sabah erken saatlerde ilçe sokaklarında gezen Bakan Müezzinoğlu'nu gören vatandaşlar şaşkınl��klarını gizleyemedi. Sabahın erken saatlerinde Sağlık Bakanı ile ilçe sokaklarında karşılaşan vatandaşlar, bakanın bu duyarlılığını takdir etti. Bir çok vatandaş, Bakan Müezzinoğlu'nun ilçeye çok kez geldiğini ancak etrafındaki yoğun kalabalıklar nedeniyle yüzünü bile görmekte güçlük çektiklerini belirtti. Müezzinoğlu'nun bu hareketiyle ezber bozduğunu belirten vatandaşlar, bu davranışın kendilerini mutlu ettiğini, sorunlarını rahatlıkla anlatabilme fırsatı bulduklarını kaydetti.

HASTALARI ZİYARET ETT İ

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, sokakta vatandaşlarla gerçekleştirdiği sohbetlerin ardından dükkanlarını yeni açan esnaflarla da bir süre konuştuktan sonra İlçe Devlet hastanesine giderek, burada yatan ve tedavi gören hastaları da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

BURSA ŞEHİR HASTANESİ 2017 SONUNDA AÇILIYOR
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun ile birlikte Bursa Şehir Hastanesi şantiyesini teftiş etti. 2017 yılı sonunda açılması planlanan inşaat hakkında bilgi alan Müezzinoğlu, Bursa'ya yönelik henüz netleşmeyen bazı projeleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti. Müezzinoğlu, "Arzu ediyoruz ki Bursa sağlık alanında yalnız kendisine yeten değil, bölgeye hizmet eden, sağlık turizminde de iddialı olan bir merkez olsun. Bunun güçlü alt yapısı var, fiziki alt yapıyı da önümüzdeki iki yıl zarfında tamamlayacağız. İnşallah 2017 yılından itibaren gerek bölgeye vereceği sağlık alanındaki mesaj, gerekse Körfez ülkeleri veya Avrupa'ya vereceği sağlık alanındaki mesaj, çok farklı olacaktır" dedi. Ankara'da devam eden hastane inşaatını örnek veren Müezzinoğlu, "2017 sonunda teslim edilecek olan 3 bin 800 yataklı şehir hastanesini, seneye bu zamanlarda açmayı planlıyoruz. Burada da o hızı zorlayacağız inşallah" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'dan çat kapı ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN