Mudanya sahil projesi hızla devam edecek

Kamu İhale Kurumu tarafından onaylanan ancak yapılan itiraz üzerine Danıştay'ca iptal edilen Mudanya Sahil Projesi, firma değişiminin ardından devam edecek

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Mudanya sahil projesi hızla devam edecek
Büyükşehir Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan Mudanya sahil projesi, bir süre önce ihaleye çıkarılmıştı. İhaleyi kazanan firma tarafından inşaat sürecine start verilmişti. Bir başka firmanın yaptığı itiraz üzerine Danıştay tarafından iptal edilen proje, yüklenici firma değişiminin ardından kaldığı yerden devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik, Mudanya ve Karacabey Boğazı'nı da içine alan yaklaşık 110 kilometrelik sahil bandını her bölgenin yapısına özel projelerle turizme açacaklarını söyledi.

SÖZLEŞME İMZALANACAK

Başkan Altepe, Bursa'nın sahil kenti kimliğini öne çıkarmak için tüm sahil bandında önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Mudanya projesinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Kamu İhale Kurumu'nun onayladığı ihalenin ardından yüklenici firmanın çalışmalara başladığını ve önemli bir mesafe kat edildiğini dile getiren Başkan Altepe, "Çalışmalar sürerken, ihaleye katılan başka bir firma, Kamu İhale Kurumu'nun kararına itiraz edip, konuyu yargıya taşımıştı. Konuyu inceleyen Danıştay, KİK kararını iptal edip, ihalenin itiraz eden firmaya verilmesine karar verdi. Konu yüklenici firma değişimidir. Bu karar doğrultusunda biz de yeni firma ile sözleşme imzalayıp, çalışmaları kaldığı yerden devam ettireceğiz. Kısa sürede sözleşmeyi imzalayıp, Mudanya'nın kaderini değiştirecek projeyi bir an önce tamamlamak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mudanya sahil projesi hızla devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN