Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den 1 ayda 300 milyonluk yatırım

Büyükşehir Belediyesi, Demirtaş kavşağı, ilçelere arıtma tesisleri, yeni belediye binası, restorasyonlar, kırsal kalkınma projeleri başta olmak üzere 30 güne 300 milyonluk yatırım sığdırdı

Giriş Tarihi: 18.10.2015
Büyükşehir'den 1 ayda 300 milyonluk yatırım
Büyükşehir Belediyesi, hizmet üretmede adeta kendi rekorunu kırdı. Bütünşehir uygulamasının ardından merkeze yeni bağlanan 10 ilçede de 1.5 yıl önce altyapı ve kırsal kalkınma başta olmak üzere yatırım hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, yatırımların meyvesini toplamaya başladı. Yeni ilçelere yapılan arıtma tesisleri, sulama göletleri ve hizmet binaları birer birer hizmete girerken kent merkezinde de Demirtaş Köprülü Kavşağı ve yeni Belediye Binası gibi dev bütçeli yatırımlar da kullanıma açıldı. Büyükşehir Belediyesi, 30 günde yaklaşık 300 milyon lirayı bulan hizmetlerin açılış ve temel atmasını sığdırdı.

ULAŞIM SORUN AŞILDI

Her yıl yatırım bütçesinin yüzde 70'inden fazlasını ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde trafiğin önemli düğüm noktalarından biri olan yakın doğu çevre yolunun Demirtaş çöplüğü kavşağındaki sorunu da yaklaşık 40 milyon liralık yatırımla çözdü. Yaklaşık 80 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Demirtaş Köprülü Kavşağı ulaşıma açılırken, İznik, Yenişehir, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Keles, Orhangazi ve Harmancık ilçelerinde de yaklaşık 63 milyon liralık yol çalışması da tamamlanarak halkın kullanımına açıldı.

ALTYAPIYA BÜYÜK DESTEK

Merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde altyapı yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, 38 milyon liraya mal olan İznik Atık Su Arıtma Tesisi, 32 milyon liraya mal olan Yenişehir Atık Su Arıtma Tesisi ve 4 milyon liraya mal olan Orhaneli Atık Su Arıtma Tesisi ile bu tesislere bağlı kanalizasyon hatlarını da tamamlayarak sistemi devreye aldı. Altıntaş futbol sahası, Mudanya 112 Acil Servis İstasyon Binası, Mudanya BUSKİ hizmet binası, Karacabey Kültürpark Sosyal Tesisleri, Ovaazatlı Biber Kurutma Tesisleri, Mudanya Verem Savaş Derneği Binası, Gökdere Eğitim Vadisi Köprüleri, Muradiye Türbeleri restorasyonu da son 30 gün içinde tamamlanarak hizmete açılan yatırımlar arasındaki yerini aldı. Gemlik Balık Pazarı Hamamı, Kestel Açıkhava Tiyatrosu, Elbeyli Sulama Tesisi, Süleymanbey Sulama Tesisi ile Değirmenönü Karapınar Köprüleri de temeli atılan projeler arasında yer aldı.

BURSA'YI GELECEĞE TAŞIYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni büyükşehir yasası ile birlikte artık büyük bütçeli yatırımların da ilçelerle buluşmaya bağladığını belirtti. Altepe tüm ilçelerde yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi. Kırsal kalkınmadan, ilçe merkezlerinin sosyal donatı alanlarına kavuşturulmasına kadar her alanda yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Başkan Altepe, "'nın merkezinde ne varsa, ilçelerimizde de olacak. Bir taraftan kent merkezini daha yaşanabilir hale getirirken, diğer taraftan da ilçelerimizdeki yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. 30 güne sığdırdığımız 300 milyon liralık yatırım tüm halkımıza hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den 1 ayda 300 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN