Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tramvay yoluna park edene hapis

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Tramvay yoluna park edene hapis

'da Heykel ile Garaj tramvay hattı üzerine yapılan hatalı parklar artık suç kapsamında ele alınacak. Tramvay yoluna park edenler 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilecek

'da şehir içi trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla hayata geçirilen Heykel-Garaj tramvay hattı, kısa zamanda kentin en önemli ulaşım araçlarından biri haline geldi. Ancak hat üzerine yapılan hatalı parklar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşanmaya başladı. BURULAŞ sorunun çözümü için radikal bir adım attı.

HAPİS CE ZASI İSTENE BİLECEK

Hat üzerindeki hatalı parklanmalar ve yaşanan olumsuzluklar nedeniyle BURULAŞ, konuyu yargıya taşıdı. 4'üncü ve 13'üncü Asliye Ceza Mahkemeleri'nde alınan kararla, T1 Tramvay hattı üzerine park edilmesi, kasıt ve taksirle işlenen, TCK'nın 'Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma Suçu' sayılarak hüküm altına alındı. Bu karar doğrultusunda, artık bu suçu işleyen kişiler, 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilecek. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Hatalı park edenler hem kendi canlarını hem de başkalarının canını tehlike altına atıyor. Bu konuda hat boyunca uyarı tabelaları koyduk. Ancak kimse dikkate almayınca yargıya başvurduk" dedi.

"VATANDAŞLARDAN DUYARLILIK BEKLİYORUZ"
Yapılan suç duyurularının 4'üncü ve 13'üncü Asliye Ceza Mahkemeleri tarafından haklı bulunduğuna işaret eden BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Bu mahkemelerde bağlanan karar ile İpekböceği hattı üzerine park edilmesi; kasıt ve taksirle işlenen, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçu sayılarak hüküm altına alındı ve ilgili mercilerce de araç sürücülerine ceza kesildi" dedi. Fidansoy, "Vatandaşlarımız bu konuya gereken hassasiyeti göstermeli. Aksi takdirde, hem topluma hem de kendilerine verdikleri maddi veya manevi zararların dışında, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçu nedeniyle hapis cezasına kadar cezalandırılabileceklerini unutmamalıdırlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tramvay yoluna park edene hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN