Marmarabirlik'te ödemeler sekmiyor

Ürün alımını her geçen gün artıran ve kotasız alımlara başlayan Marmarabirlik'te ödemeler zamanında yapılınca üreticinin yüzü güldü

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Marmarabirlik'te ödemeler sekmiyor
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2015-2016 iş yılı ürün alım kampanyası kapsamında üreticilere 48 milyon TL tutarındaki ikinci ödemenin önceki gün yapıldığını açıkladı. Başkan Asa, 26 Ekim'de başlayan ürün alım kampanyası kapsamında bugüne kadar 121 milyon 500 bin TL bedel karşılığında 22 bin 400 ton ürün alındığını söyledi. Başkan Asa, tavan fiyatın 180 dane için 7.90 TL, taban fiyatın 410 dane için 3.25 TL olarak açıklandığı bu yıl, ürün fiyatlarında ince ve orta danede yüzde 75, iri danede ise yüzde 45'e varan oranlarda artış yapıldığını söyledi. Asa, üreticinin fiyatlardan memnun olduğunu, bunun da ürün alımlarına olumlu yansıdığını bildirdi. Marmarabirlik'te bu yıl kotasız alım yapıldığını anımsatan Asa, önümüzdeki kampanya döneminde de kota uygulanmaması için üreticilerin gerçekçi rekolte beyanı vermesi ve düzenli ürün teslim etmesi gerektiğini vurguladı.

3. ÖDEME 11 ARALIK'TA

Asa, bu yıl da ödemelerin yüzde 60'ının peşin yapıldığını ifade ederek, üçüncü ödemenin 11 Aralık, dördüncü ödemenin de 25 Aralık Cuma günü yapılacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmarabirlik'te ödemeler sekmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN