Bursaspor'un borcu 270 milyon TL

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Bursaspor'un borcu 270 milyon TL

Denetleme Kurulu raporuna göre 2019'a kadar Bursaspor'un ödemesi gereken rakam 270 milyon TL olarak bildirildi. Başkan Bölükbaşı'nın katılmadığı Divan'da Mestan'ın kulüpten faizle para almasına tepki gösterildi

Bursaspor'da Divan Kurulu'nun 2015 yılındaki son toplantısı gerçekleştirdi. Yurtdışında bulunan Başkan Recep Bölükbaşı genel kurula katılmadı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda ilk sözü alan Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, 'Mali borcu, krediyi sormak, düşmana silah vermek değil, dosta bilgi vermek olarak anlaşılmalıdır" dedi. 2. Başkan Murat Gülez Bursaspor Vakfı ile yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi. Gülez, Bursaspor Vakfı'nın başkanlığıyla ilgili bir tasarrufunun olmadığını söyledi. Divan Kurulu'nun talebi doğrultusunda denetleme kurulunun raporu okundu. Buna göre, Bursaspor'un kısa, orta ve uzun vadeli toplam borcunun toplam 270 milyon TL olduğu açıklandı. Yapılan transferlere 2019'a kadar yaklaşık 40 milyon Euro ödeneceği bildirildi. Menajerlik giderlerinin de 3 milyon 123 bin euro olduğu ifade edildi. Vergi borcu konusu Divan'da açığa kavuşmadı. Eski başkanlardan Recep Günay ile Remzi Cinoğlu Mali Asbaşkan Kemal Güler'e yönelttikleri sorularla bu durumu açıklamasını istedi.

FABRİKALARIN SATIŞI USULSÜZ

Recep Günay, "Bursaspor'un vergi borçları neden açıklanmıyor. 50 milyon olduğu ve faizleri ile birlikte 100 trilyon olduğu neden bilançolarda yer almıyor" diye sordu. Günay ayrıca, "Fabrikaların satışı tüzüğe aykırı. Kongre yönetime satış yetkisi vermedi. Yapılan, Dernekler Kanunu'na göre suçtur" dedi. Remzi Cinoğlu Recep Bölükbaşı'nın önceki Divan Kurulu toplantısında kulübün 38 milyon TL vergi borcu olduğunu Mali Asbaşkan Kemal Güler'e hatırlattı. Güler kendisinin böyle bir rakamdan bilgisi olmadığını söyledi.

"BURSA'DAN FAİZ ALANI AFFETMEM"
Divan Kurulu'nda Mesut Mestan'ın kulüpten faiziyle birlikte aldığı para hakkında üyelere bilgi verildi. Mestan'a ödenen 1 milyon 481 bin TL'lik ödemenin 383 bin TL'sinin faiz, mahkeme ve avukatlık masrafı olduğu bildirildi. Divan Kurulu Üyesi Aydın Çoközler bu duruma büyük tepki gösterdi. Çoközler, "Biz de paralar verdik. Mesut Mestan'ın Bursaspor Kulübü'nden faiz almasını ve bunu gırtlağından geçirmesini kesinlikle kınıyorum. Mahkeme faiz vermiş olabilir. Kanunun icabıdır dersiniz ve bu faizi almazsınız. Tefeci misin? Nesin sen? Divan Kurulu'ndan bu kişinin kınanması gerekir. Bursaspor'dan faiz alan kişiyi ben affetmem" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor'un borcu 270 milyon TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN