Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef 30 günde 30 maraton

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Hedef 30 günde 30 maraton

Paralimpik atlet Kemal Özdemir, organ nakline, çocuk ölümlerine, şiddete, dünya sorunlarına dikkati çekmek için 30 günde 30 maraton koşmak istiyor

Uluslararası spor organizasyonlarında birçok kez Türkiye'yi temsilen eden paralimpik atlet Kemal Özdemir, organ nakli, çocuk ölümleri, şiddet ve dünya sorunlarına dikkati çekmek amacıyla "30 günde 30 maraton" hedefliyor. Bursa'da bir etkinliğe katılan Özdemir, 9 yaşındayken bir kaza sonucu sol kolunu kaybettiğini ve ciddi travma yaşadığını, topluma uyum sağlamada büyük güçlükler çektiğini söyledi. Spora koşuyla başladığını ve bundan büyük keyif aldığını anlatan Özdemir, 10 yaşındayken iki gün içinde tek başına yüzmeyi öğrendiğini dile getirdi.

EYLÜL 2016'DA START ALACAK

Engelli sorunlarına dikkati çekebilmek için birçok faaliyette bulunduğunu ifade eden Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: "2013 ekim ayında 10 günde 10 maraton koşarak genetik hastalıkların ne denli önemli olduğunu, bu hastalığa bundan sonra daha çok dikkat çekilmesi için çalışmalarda bulundum. Önümüzdeki süreçte ne olacağını bilmiyorum ama çok büyük bir hayalim var. Onu gerçekleştirmeye çalışıyorum ve gerçekleştireceğime de inanıyorum. Organ nakline, çocuk ölümlerine, şiddete, dünya sorunlarına dikkati çekmek için 30 günde 30 maraton koşmak istiyorum. İşler planladığımız gibi giderse 2016'nin eylül ayında start alacağım. Bir ay, her gün bir maraton koşacağım."

'ÖNCE KENDİNİZİ SEVİN'

Özdemir, 2013'teki 10 günde 10 maraton etkinliğini İstanbul-Ankara güzergahında ilgili resmi kurum ve kuruluşlardan izin alarak yaptığı bilgisini verdi. Bazı belediyelerin de desteğiyle gerçekleşen bu etkinliğinde her gün standart bir maratonun uzunluğu olan 42 bin 195 metre koştuğunu aktaran Özdemir, 30 günde 30 maraton için İstanbul-İzmir-Ankara güzergâhında koşmayı planladığını kaydetti. Engelli kişilerin önce kendilerini sevmeleri gerektiğini söyleyen Özdemir, öz güven sağlamak ve engelin kabul edilmesinin, geçilmesi gereken en önemli eşik olduğunu vurguladı. Kulaklarını dış dünyaya kapatıp kendi doğrularıyla hareket ettiğini belirten Özdemir, "Doğruyu yaptığıma inanıyorum. Hayal ettiğim her şeyi gerçekleştirdim diyebilirim çünkü hayal etmek bedava, onun için bir bedel ödemiyorsunuz. Hayal kırıklığı da yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef 30 günde 30 maraton
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN