Nazife Nine'nin ikinci baharı

Hayatıyla film senaryolarını aratmayan Nazife Pekcan'ın acılarla dolu yaşamı , Osmangazi Belediyesi'nin sihirli dokunuşuyla değişti

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Nazife Nine'nin ikinci baharı
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Pınarbaşı Mahallesi'nde tek başına yaşam mücadelesi veren 85 yaşındaki Nazife Pekcan'a yardım eli uzatarak, Ali Osman Sönmez Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirilmesini sağladı. 'dan, Gölcük'te yaşayan kardeşini 1999'da ziyarete giden Nazife Pekcan, meydana gelen depremde göçük altında kaldı. Kardeşini ve kardeşinin eşini depremde kaybeden Pekcan, göçük altından bacakları ve kolları kırılmış şekilde sağ kurtarıldı. Küçükbalıklı Mahallesi'ndeki evine, eşinin ve iki çocuğunun yanına geri dönen Pekcan'ın peşini acılar bırakmadı.

ACI ÜSTÜNE ACI YAŞADI

Nazife nine, henüz depremin acısını atlatamamışken, eşini ve bir çocuğunu bir trafik kazasında kaybetti. Acı üstüne acı yaşayan Nazife Nine, hayatta kalan ve tek dayanağı olan diğer çocuğunu ise bir süre sonra kanser hastalığından toprağa verince geliniyle tek başına kaldı. Gelininin de, oğlundan kalan evi satarak kendisini terk etmesi üzerine koca şehirde tek başına hayatına devam etmek zorunda kalan 85 yaşındaki Nazife Pekcan, Pınarbaşı Mahallesi'nde küçük bir eve yerleşti.

'BELEDİYEM BENİMLE' EKİBİ TARAFINDAN BULUNDU
Komşularının yardımıyla yaşama tutunmaya çalışan Pekcan'a yardım eli Osmangazi Belediyesi'nden geldi. Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi 'Belediyem Benimle' ekipleri tarafından ziyaret edilen 85 yaşındaki Nazife Pekcan, huzurevine yerleştirilmesi yönünde talepte bulundu. Yaşlı kadının talebi Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a iletildi. Nazife Pekcan'ın durumuna çok üzülen Başkan Dündar, yaşlı kadını evinde ziyaret etti ve huzurevine yerleştirilmesi için talimat verdi. Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Nazife Pekcan, tedavi edildikten sonra huzurevine yerleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazife Nine'nin ikinci baharı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN