Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir başkadır 'Ulu Şehir'

Bursa Valiliği ve AA tarafından düzenlenen "Bursa Ulu Şehir" adlı fotoğraf sergisi, İstanbullularla buluştu

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Bir başkadır 'Ulu Şehir'
Bursa Valiliği ile Anadolu Ajansı (AA) iş birliğinde gerçekleştirilen ve AA foto muhabiri Ali İhsan Öztürk'ün fotoğraflarının yer aldığı "Bursa Ulu Şehir" adlı fotoğraf sergisi, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda açıldı. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, serginin açılışında Osmanlı'nın ilk payitahtının Bursa, son payitahtının ise İstanbul olduğunu anlattı. Osmanlı coğrafyasında kurulan bütün şehirlerin atasının Bursa olduğunu belirten Karaloğlu, Bursa'dan sonra oluşturulan bütün Osmanlı şehirlerinde Bursa'nın ruhunun bulunduğunu ifade etti.

HER MEVSİMİ FOTOĞRAFLADI

Sergide sadece doğa, tarih ve kültür olmadığını dile getiren Karaloğlu, "Fotoğraf sanatçısı Ali İhsan Öztürk'e teşekkür ediyorum. Kendisi bir yıl boyunca Bursa'nın yazını kışını, ilkbaharını sonbaharını, sosyal yaşantıyı takip ederek bu sergiyi oluşturdu. Sergimizin ilkini Ankara'da açmıştık, bugün ikincisinde buradayız. Üçüncü sergimizle de inşallah Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde olacağız" diye konuştu. Son iki yıldır Büyükşehir Belediyesiyle Bursa'yı hak ettiği değere uygun bir stratejiyle tanıtmak için çalıştıklarını aktaran Karaloğlu, özellikle sosyal medyayı aktif kullanarak kenti çok daha iyi tanıtmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

"BURSA İLE İSTANBUL, HER ZAMAN BİRLİKTE"
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe "Bursa ile İstanbul'u birbirine daha da yakınlaştırmak için çalışıyoruz. Belediyemizin uçakları da helikopterleri de gemileri de çalışıyor. Her geçen gün bağlantıları artırıyoruz ve artık köprüleri de kuruyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir başkadır 'Ulu Şehir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN