Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Elektronik gözler' 900 olayı tespit etti

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, ilçelere yerleştirilen 3 bin kamera sayesinde, son 10 ayda 900 olayı tespit edip, onlarca suçun önlenmesini sağladı

Giriş Tarihi: 31.1.2016
'Elektronik gözler' 900 olayı tespit etti
Kocaeli'nde kurulan il ve ilçelerdeki birçok noktaya yerleştirilen 3 bin kamera sayesinde, olaylara 24 saat anında müdahale ediliyor. 10 aydır aktif olarak çalışan Mobese sistemi ile 900 olay tespit edildi. İl ve ilçe merkezleri, kent giriş ve çıkışları ile ana caddeler ile sokaklara yerleştirilen kameralar sayesinde 5 ayrı cinayet, 13 ayrı silahlı olay engellendi. Ayrıca 27 hırsızlık olayı çözüme kavuştu. 19 adet çalıntı araç bulunarak sahiplerine teslim edildi. Yine 26 ayrı çevreye ve kamu malına zarar verme olayı engellendi. 34 ayrı silahlı ve bıçaklı kavga olayına zamanında müdahale edilerek suçun oluşmasına engel olundu.

ZANLILAR YAKALANDI

Yine Kocaeli'ni 24 saat boyunca elektronik gözler ile izleyen emniyet personelinin başarılı takibi sonucu, toplumsal olaylara karışan, haklarında arama ve yakalama kararları bulunan onlarca kişi yakalandı. Suçu önleme ve suçluların yakalanmasında büyük kolaylık sağlayan sistem sayesinde, Kocaeli daha da huzurlu bir kent oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Elektronik gözler' 900 olayı tespit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN