Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simidin fiyatı 2023'e kadar 50 kuruş

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Simidin fiyatı 2023'e kadar 50 kuruş

Bursa'da uzun zamandır simidin tanesini 50 kuruşa satan 'Tarihi Taş Fırın' fiyatlarını 2023'e kadar sabitledi. Vatandaşlar ucuz simit için fırın önünde kuyruklar oluşturuyor

Bursalılar'a 36 yıldır hizmet veren ve uzun zamandır simidin tanesini 50 kuruşa satan "Tarihi Taş Fırın"a gelenler, simit alabilmek için kar yağışına aldırmadan dakikalarca sıra beklerken, fırının işletmecisi Bilal Kavan ise fiyat uygulamasına ilişkin "Simidimizin fiyatını 2023'e kadar aynı tutmayı hedefliyoruz" dedi. Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaşpaşa Mahallesi'ndeki fırın, gün boyu müşterilerinden ilgi görüyor. Fırının önündeki kar kış, sıcak soğuk demeden günün her saatinde oluşan uzun kuyruklar dikkati çekerken, firma sahibinin yıllardır simidi 50 kuruşa satmakta direnmesi de müşterilerinin takdirini kazanıyor. Bilal Kavan, simidi sattıkları fiyat uygulamasından vazgeçmeyeceklerini söyledi.

PAZARA KADAR DEĞİL, MEZARA KADAR

Kavan "Pazara kadar değil, mezara kadar simidi 50 kuruşa satacağız. Bu fiyattan sattığımız için tepkiler alıyoruz. İşletmenin sahibi babama tehdit telefonları geliyor. Tabii çok sattığımız için kârımız az da olsa var. Günlük 3-4 bin civarı simit, 2-3 bin civarı da tahinli satıyoruz" dedi. Sabah saat 06.30'da satışa başladıklarını kaydeden Bilal Kavan, akşam 20.00'ye kadar her saat fırın önünde vatandaşların sıra beklemesinden dolayı çok memnun olduklarını ifade etti. Simit alabilmek için sırada bekleyen bazı vatandaşlar ise "Buranın simidi çok lezzetli. Yıllardır hiç şikayetimiz olmadı. 50 kuruşa satması bizim de işimize geliyor. Tadında da hiç bir değişiklik olmaması bizi çok memnun ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simidin fiyatı 2023'e kadar 50 kuruş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN