Türkiye'nin en iyi haber sitesi

60 yaşında üçüncü üniversite

Kimya Öğretmeni Ercan Türker okumaya doymuyor. Zootekni ve kimya bölümlerini bitiren Türker şimdi de törenle avukatlık diplomasını aldı

Giriş Tarihi: 21.2.2016
60 yaşında üçüncü üniversite
Gazi Üniversitesi Kimya Öğretmenliği ve Ege Üniversitesi Zootekni Bölümleri'ni bitiren Ercan Türker, son olarak Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Öğretmenlik mesleğini bırakacağını söyleyen Türker, topluma faydalı bir avukat olmak istiyor. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay'ın elinden diplomasını alan ve avukatlık yapmaya hak kazanan Türker, ilk iş olarak Bursa Barosu'na da kaydını yaptırdı. İmtihana hazırlanmayı bir hayat felsefesi olarak gördüğünü belirten Türker, "60 yaşındayım. Bugün üçüncü diplomamı aldım. İlk önce Gazi Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Daha sonra Ege Üniversitesi Zootekni Bölümü'nü bitirdim. Şu anda özel bir eğitim kurumunda kimya öğretmenliği yapıyorum" dedi.

BEN HER DAİM AZİMLİYDİM
"Öğrenci olmak, eğitimin içinde olmak hoşuma gidiyor" diyen Türker "Mesleğim dolayısı ile öğrencilerle sürekli iç içeyim. Meslekte artık 40'ıncı yılımı dolduruyorum. Sürekli üniversiteye öğrenci hazırladığım için sınavlar benim bir parçam oldu. Ara sıra onlarla birlikte ben de hazırlanıyorum ve sınavlara giriyorum. Kendimi sürekli hazır hissediyorum" diye konuştu. Türker, "Gençliğimde de azimliydim. Okumayı sevdiğim ve eğitimin içerisinde olduğum için imkân buldukça üniversite sınavlarına girdim. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandım. Şimdilik öğretmenlik yapmayı düşünmüyorum, avukatlık yapacağım" görüşünü dile getirdi.

ÇOCUKLARINA ÖRNEK OLDU
Babasının kendisinden önce mezun olduğunu anlatan ailenin küçük kızı Ege Nur Türker ise, "Balıkesir Üniversitesi Müzik Öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Abim de Osmangazi Üniversitesi'nde matematik ve bilgisayar bölümlerinde çift ana dal eğitimi alıyor. Babamın çalışma azmi ve disiplini bizlere de örnek oluyor. Hepimizden önce babam mezun oldu" dedi.

ÇALIŞMA STİLİ ÇOK FARKLI
Eşini diploma töreninde yalnız bırakmayan Fatma Türker de kocasının çalışma azminden son derece memnun olduğunu söyledi. Türker, "Özellikle ders çalışma stili çok farklı. Notlarını temize çeker. Öğrenci arkadaşlarını da eve getirerek onlara hem ders çalıştırdı hem de kendi ders çalıştı. Ben aralarda çay bile getirmek için kendisinden izin isterdim. O derece disiplinliydi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
60 yaşında üçüncü üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN