Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'a şık meydan

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Demirtaş'a şık meydan

Demirtaş'ta belediyenin yürüttüğü meydan çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. Başkan Dündar kamulaştırmalar için zorlu bir süreç yaşadıklarını dile getirdi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Demirtaş meydanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Kamulaştırmalar için zorlu bir süreç yaşadıklarını belirten Başkan Dündar "Meydanın uygulanacağı yamaçlardaki binalar kamulaştırma işlemlerinin ardından tek tek yıkıldı. Türk Telekom binası kamulaştırılan son binaydı. Onun yıkımını da gerçekleştirerek, meydan projemizin önündeki büyük bir engeli daha ortadan kaldırmış olduk" dedi. Başkan Dündar "Demirtaş'ın Osmangazi'ye bağlanmasından sonra, buradaki planların uygulanması noktasında ciddi çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak Demirtaş bugün Osmangazi'de planlı bir gelişme gösteren örnek mahallelerimizden biri oldu. 2009'da 12 bin olan nüfus bu gün 60 binlere ulaştı. Ancak, planların uygulanması sonucu çarpık yapılaşma yerine, modern ve planlı bir gelişme izleniyor. Bizler de, bu büyümeye paralel bir şekilde meydanı genişletiyoruz" diye konuştu.

BELEDİYE BİNASI DA YIKILDI

Demirtaş'a güzel bir meydan kazandırmak için başlattıkları çalışma kapsamında, ilk etapta eski belediye binasını yıkarak yerine yeni cami inşa ettiklerini belirten Başkan Dündar, "Bugün, modern mimarisiyle dikkat çeken yeni camimizde namaz kılınmaya başlandı" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'a şık meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN