Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni çekim merkezi: Osmangazi

Kentsel dönüşüm projeleriyle planlı şehirleşmenin örneği haline gelen Hamitler,Yunuseli, Güneştepe gelişim bölgesi yeni çekim merkezi haline geldi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Yeni çekim merkezi: Osmangazi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, gelişim bölgesi olarak seçilen, Hamitler, Yunuseli ve Güneştepe bölgesinin her yönüyle örnek bir semt haline geldiğini ve bir gün herkesin, Osmangazi'de yaşamak isteyeceğini söyledi. Yapılan planlamalarda bölgede yaklaşık 146 bin kişinin yaşamasının öngörüldüğünü ifade eden Dündar, bölgenin gelişimine katkı sağlamak için spor tesisleri, pazar alanı, parklar, yeni imar yolları ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı gibi hem bölgeye, hem de Bursa'ya katkı sağlayacak önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

DOĞAYA DÖNÜŞ

Başkan Dündar şöyle devam etti: "Osmangazi, yıllardır çarpık ve plansız yapılaşma nedeniyle vatandaşlarımıza belediye hizmetlerinin sonradan götürüldüğü bir kent olmuş. Planların revize edilerek uygulanması sonucu ortaya çıkan ve ilçenin modern yüzü, gelişim bölgesi dediğimiz bu bölge, Osmangazi'de ilk bisiklet yollarının olduğu, 28 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir parka sahip olan, AVM konforunda alışverişin yapılabildiği bir pazar yeri ile kentin yeni çekim merkezi oldu."

DEV KAMULAŞTIRMA

Basın mensupları ile birlikte Fuat Kuşçuoğlu Caddesi, Yunuseli Mahallesinde hizmete açılan parklar, Hamitler Kapalı Pazar Alanı ve park ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını gezerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Dündar, Osmangazi'nin kentsel gelişim bölgesi olarak adlandırdıkları Hamitler, Yunuseli, Güneştepe mahallelerinde, 2009-2015 yılları arasında 18 milyon 403 bin liralık kamulaştırma gerçekleştirdiklerini söyledi.

KAÇAK YAPILAŞMANIN ÖNÜNE GEÇİLDİ
Başkan Dündar, ilçeye bölgenin modern yüzünü yansıtacak imar yolları, parklar, spor tesisleri ile Türkiye'nin altyapısı tamamlandıktan sonra hizmete açılmış örnek projelerinden biri olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı gibi Bursa'nın ulaşımını rahatlatacak çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Dündar, "Bulvarın yapımı için 12 milyon lira kaynak kullandık. Batı yönünde Ata Bulvarı, doğu istikametinde ise Mehmet Akif ve Soğanlı Mahalleleri üzerinden Çelebi Mehmet Bulvarı'na bağlanacak ve Bursa trafiğine ciddi bir rahatlama getirecek. Bölgede gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda şunu gördük. Şehre ve planlara sahip çıktığınız oranda kaçak yapının önüne geçmiş oluyorsunuz. Şu anda, gelişim bölgesinin cazibesini artıracak Ekolojik Yaşam Merkezi gibi yeni projelerimiz de var. Buradan şunu açıkça söylemek istiyorum. Bir gün herkes, yaşamak için Osmangazi'ye gelmek isteyecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni çekim merkezi: Osmangazi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN