Kafama silah dayasalar pahalı transfer yapmam

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Kafama silah dayasalar pahalı transfer yapmam

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Olağan Divan Kurulu'nda dobra dobra açıklamalarda bulundu. Ay "Transferde milyon eurolar harcama lüksümüz yok" diye konuştu

Bursaspor Divan Kurulu'nun Olağan Toplantısı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonu'nda gerçekleştirildi. Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, idari, mali ve sportif konularda Divan Kurulu'nu bilgilendirdi. Göreve geldikleri günden bu yana Bursaspor'un mali açıdan ne durumda olduğunu ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, "Burası devasa bir holding. Gelir gider dengesi gözetilmediği için mali açıdan felaket tablosu ortaya çıkmış. Burası ticari işletme olsaydı kapıya kilit vurulmuştu. Attığımız her imzayı kamuoyu ile paylaştık" dedi. Bir futbolcunun yıllık ücretinin 1 milyon 800 bin euroyu bulduğunu ifade eden Başkan Ay, "Şampiyon olmuş bir kulübün hala doğru düzgün finans sistemi olmaması bütün Bursa'nın ayıbıdır. Ben şikayet etmek için gelmedim. Bunları anlatmamdaki tek amacım bilginiz olmasıdır. Bu kulüp ya düzelecek ya düzelecek. Başka yolu yok. Busaspor kulübü yumurtayı bile para ödeyerek almış. Bugün söylesek 20 firma gönüllü olur. Temel tüketim ihtiyaçlarının karşılanması noktasında olumlu görüşler aldık" diye konuştu.

BU SON DERECE HAYATİ BİR GÖREVDİR
"Bursaspor'un genel kurulu yönetimi ibra etmeyerek bize görev verdi" diyen Başkan Ali Ay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son derece başarılı ve deneyimli bir Türk firması mali açıdan araştırmaya başladı. Buradan çıkacak karara göre hukuki süreci devam ettireceğiz. Bu son derece hayati bir görevdir ve gereken yapılmalıdır. Bu borcu bir çırpıda ortadan kaldırmak mümkün değil." Transferde milyon eurolar harcama lüksleri olmadığını ifade eden Başkan Ay, "Kafama silah dayasanız pahalı transfer yaptıramazsınız. Bunun bedelini ben ödüyorum. Kulüpler Birliği'nde bizim bir tık altımızdaki takımlar 100 bin euro civarı veriyor ve bizden üstteler. Yapacağımız iş belli. Önümüzdeki sezon performansı düşük, maliyeti yüksek oyuncularla yollarımızı ayıracağız. Takıma yıllık harcayacağımız ücret 40-50 milyon lira. Kaynakları iyi kullanırsak 2 buçuk yıl sonra kulübün borcu kalmaz" dedi.

TAHMİNİ GİDER 201 MİLYON LİRA
Göreve geldiklerin günden bu yana 43 milyon lira para ödediklerini ifade eden Ay, "14 küsur milyon yönetici katkısıyla yaptık. Kredi aldık. Biz Sabancı değiliz. Ben sanayiciyim, ben hakka hukuka dikkat eden insanım. Hiç kimsenin parasıyla konuşacak insan değilim. Martta ödenecek rakam 28 milyon 300 bin lira. Nisanda 19 milyon 500 bin lira. Mayıs ayında 19 milyon lira. Haziran ayında 19 milyon 400 bin lira. Temmuz ayında 16 milyon 300 bin lira. Ödenecek rakam 102 milyon lira. Banka kredisi 85 milyon, yönetici katkımız 14 milyon. Toplam tahmini gider 201 milyon lira" dedi.

50 MİLYON DOLAR LAZIM
Gelirlerinin 45 milyon lira olduğunu belirten Ay, "TFF'den 10, Spor Toto'dan 1 buçuk, müsabakadan 1, locadan 2 buçuk, toplamda ise 45 milyon lira gibi bir gelirimiz var. Herkes bilançodan bahsediyor. Aradaki fark 155 milyon TL. Bursaspor'un ihtiyacı olan günü yakalayabilmemiz için 50 milyon dolar lazım" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kafama silah dayasalar pahalı transfer yapmam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN