Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölyazı'da turizm atağı

Gölyazı'nın turizmden hak ettiği payı alması için yeni projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Bozbey, Gölyazı halkının bu projelere destek vermesini istedi

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Gölyazı'da turizm atağı
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısında faaliyetler hakkında bilgi verdi. Gölyazı'nın turizme kazandırılması için yapılan çalışmaları anlatan Bozbey, Gölyazı'nın sadece Nilüfer için değil, Türkiye için çok önemli bir yer olduğunu söyledi. Başkan Bozbey "Orada yaklaşık 7 yıldır yürütmüş olduğumuz hizmet anlayışımıza uygun projelerimizle ilgili hala sonuç alamadığımız noktalar var. Örneğin yapılaşmayla ilgili çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle su kotunun hala halledilememesinden dolayı Gölyazı'da aslında geçici ruhsatlandırma çalışmasına izni verilmiş olsa dahi, bunlar bir müddet sonra ortadan kalkacak ve ruhsat alınamayacak duruma gelinecek" dedi.

TURİZME SAHİP ÇIKALIM

Gölyazı halkının turizmden gerekli payı alması ve bu bilincin oturması gerektiğini vurgulayan Bozbey şunları söyledi: "Gölyazılılar eğer Gölyazı'ya sahip çıkmazsa bir müddet sonra başkaları oraya gelir. Biz yıllardır bölge halkının turizm nimetlerinden faydalanmasını arzu ediyoruz. Onun için orada hiç kimseyi ayırmaksızın kadınların ve erkeklerin orada aktif olarak ticaretin, turizmin içine beraber çalışmalarını sağlamamız gerekiyor. Orada farklı söylemlerin hepsinin yanlış olduğu söyleyelim."

BİSİKLETLİ GÖLYAZI
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Gölyazı'da insan yoğunluğunun artacağına dikkat çeken Başkan Bozbey, ay sonunda hayata geçirecekleri projeler için destek istedi. Bozbey "Gölyazı'da bisiklet projemiz var, ihalesi sonlanmak üzere olan tekne projemiz var. Ayrıca meydandaki 3 binanın yapımına başlıyoruz. Yapımına başlayacağımız binadaki çalışanların da ticari faaliyet gösteren kahvenin de mağdur olmaması adına dışarıda geçici olarak bir yer oluşturacağız. Gölyazı'nın turizmden gereken payı almasını sağlayacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölyazı'da turizm atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN