Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamzaoğlu: Ölene kadar Galatasaraylıyım

Uludağ Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya gelen Bursaspor Teknik Direktörü "Galatasaraylıyım ve öyle de kalacağım ama bu demek değil ki Bursasporlu değilim. Burada çok güzel şeyler yaşayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Hamzaoğlu: Ölene kadar Galatasaraylıyım
Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Uludağ Üniversitesi'nin düzenlediği Kariyer Zirvesi Fuarı'nda öğrencilerle bir araya geldi. Programa eşi Nergis Hamzaoğlu ile birlikte katılan deneyimli çalıştırıcı, söyleşi öncesi Ünitimsah taraftar grubunun kurduğu standı ziyaret etti.

'BENİ KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER'

Bir öğrencinin, 'Galatasaray ile ilgili gelen soruları yanıtlamasanız daha iyi olacak' şeklindeki ifadesine deneyimli teknik adam şu yanıtı verdi: "Bursaspor camiası kolay kolay kimseyi kabul etmiyor. Beni kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Tabii ki geldiğimde de 'Bana Galatasaray'dan bahsetme' diyenler oldu. Ne yapacağız? Geçmişi kapatıp, yaşanmamış olarak mı göreceğiz? Yarın ben buradan ayrıldığım zaman Bursaspor'dan konuşmayacak mıyız? Biz futbola hizmet etmeye çalışıyoruz. Bursaspor camiası bizi buraya layık gördü. Biz de mahcup olmamamız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada ayrılacağımız günler olacak. Biz gittiğimiz yerlerde Bursaspor'u anlatacağız. Taraftarların takımına olan bağımlılığına anlatacağız. Gerçekleri inkar etmememiz lazım. Bunu söylemekten çekinmiyorum. Ben Galatasaray'da şampiyonluk yaşadım ve Galatasaraylıyım. Ölünceye kadar da Galatasaraylı kalacağım ama bu demek değil ki Bursasporlu değilim. Ben Bursaspor'u da çok seviyorum. Hislerim beni yanılmıyorsa güzel şeyler yaşayacağız."

'YUKARILARA DOĞRU GİDİYORUZ'

Hamzaoğlu, Bursaspor'a geliş süreci hakkında gelen bir soruya ise, "Galatasaray ile ayrıldıktan sonra başka bir takım ile çalışmak kolay değil. Elde ettiğimiz başarılar vardı. Ayrıldıktan sonra Türkiye'de başka bir takımı çalıştırmak o gün için ters gelmişti bana. Kısa vadede tekrar Galatasaray olmayacağı için 'kariyerimi yurt dışında sürdüreyim' dedim. Yurt dışından temaslar olmuştu. Bursaspor'dan Ertuğrul hocanın ayrıldığını duydum. Olsa iyi olur diye düşündüm. Yurt dışında diğer temasları sürdürürken eski başkanımız aradı. Ben yurt dışında bulunduğumu söyledim. 'Konuşalım, anlaşalım' dedi. Oturup, düşündüm. Başarıların anlam kazanabilmesi için camialara ihtiyaç var. Daha önce de şampi- yonluk yaşamış bir camia. Bu hedeflere birlik- te ulaşabiliriz diye düşündüm. Bugün buradayım. İyi de başladık. Daha yukarılara doğru gidiyoruz. Eskiden yaşamış olduğunuz başarıları sürdürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

'BURSASPOR'U TERCİH ETTİM'

Bursaspor'a imza atmadan önce görüştüğü başka kulüplerin olduğunu ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "Bekleseydik bir şeyler olurdu ama Bursaspor'u tercih ettim. Bursaspor ile Avrupa'da başarılar yakalamak daha cazip geldi. İnşallah başarıyı yakalarız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamzaoğlu: Ölene kadar Galatasaraylıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN