Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet büyüyor araç filosu genişliyor

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Hizmet büyüyor araç filosu genişliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet alanının 11 bin kilometrekareye çıkmasıyla birlikte araç filosuna 61 yeni araç ve iş makinesini daha ekledi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmette aksaklıkların yaşanmaması için tüm ilçelerdeki şantiyeleri yeni ekipman ve iş makineleriyle donatıyor. Tüm yerleşim birimlerine sağlıklı içme suyu ve altyapı hizmeti ulaştırmayı hedefleyen BUSKİ Genel Müdürlüğü de buna bağlı olarak araç filosuna 61 yeni hizmet aracı ekledi. BUSKİ'nin Acemler'deki makine parkında yeni alınan araçların hizmete açılması için düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmette zaman kaybı yaşanmaması için 10 ayrı bölgedeki şantiyelerin sürekli yeni iş makineleriyle donatıldığını vurguladı. Altepe, 17 ilçede bin yetmiş mahallede kesintisiz hizmet verdiklerini belirterek, yeni alınan yaklaşık 11 milyon TL'lik 61 yeni iş makinesi ile Büyükşehir Belediyesi'nin gücüne güç kattıklarını söyledi. BUSKİ'nin her bölgeye sağlıklı içme suyu ulaştırılması, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları döşenmesi, sahillerin temizlenmesi için arıtma tesisleri kurulması yanında su havzalarının korunmasından arıtma tesislerinde biriken çamurun yakılmasını sağlayacak tesisleri kurmaya kadar geniş bir alanda hizmet ürettiğini dile getiren Başkan Altepe "Arıtma tesislerindeki çamurların en modern şekilde bertaraf edilmesi ve buradan çıkan enerji ile elektrik üretilmesi konusundaki tesisleri de Bursa'da yapıyoruz. Bursa artık metro, tramvay ve uçak üretmenin yanında son teknoloji çamur yakma tesislerini de üretiyor. Bir taraftan çamur yok edilirken, diğer taraftan 2,5 megavat elektrik üretmiş olacağız" dedi.

ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ
BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı Büyükşehir Belediyesi'nin gösterdiği hedef doğrultusunda özellikle yeni bağlanan 10 ilçedeki altyapı çalışmalarına hız verdiklerini, hizmete alınan araçların en az iki katının da sahada faaliyet içinde olduğunu vurguladı. Başkan Altepe kurdele keserek hizmete aldığı araçları yakından inceledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet büyüyor araç filosu genişliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN