Türk Dünyası Bursa’da buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Türk Dünyası’na desteklerinden dolayı Dünya Karapapak Türkleri Birliği tarafından ‘Türk Dünyası Hizmet Nişanı’ ile ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Türk Dünyası Bursa’da buluştu
Dünya Karapapak Türkleri Birliği'nin 'Türk Dünyası Bursa'da buluşuyor' temasıyla düzenlediği Nevruz Bayramı kutlamaları, Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

ANLAMLI ÖDÜL
Dünya Karapapak Türkleri Birliği'nin üyeleri ile Yörük ve Türkmen derneklerinin de katılım sağladığı programda, şiirler ve marşlar okundu, yöresel gösteriler sergilendi. Törende Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türk Dünyası'na desteklerinden dolayı 'Türk Dünyası Hizmet Nişanı' ile ödüllendirildi. Dünya Karapapak Türkleri Birliği Başkanı Seyfullah Türksoy, Başkan Altepe'ye ödülünü gecenin finalinde takdim etti. Başkan Altepe'ye ayrıca kaftan ve kalpak ile Karapapak sazı da hediye edildi. Başkan Altepe, ödül sevincini paylaştığı konuşmasında, "Bursa'da tarihi bir buluşma gerçekleşti. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bizler biraradayız. Müslüman Türkler olarak bir ve beraber olduğumuzu en güzel şekilde gösteriyoruz. Bu konuda Bursa önemli bir merkez" dedi. Altepe, "Bu topraklar önemli, bizim misyonumuz da önemli. Bizler de değerlerimize sahip çıkacağız. Bu ezanlar susmayacak, şanlı Türk Bayrağı'mız kıyamete kadar dalgalanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Dünyası Bursa’da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN