BTSO’da FETÖ’ye destek sürüyor

Giriş Tarihi: 3.4.2016
BTSO’da FETÖ’ye destek sürüyor

Fetullah Gülen’in terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini darbeyle devirmeye kalkıştı, 17-25 Aralık’tan itibaren, açıkça devlete ediyor. FETÖ’nün en güçlü olduğu illerden biri olan ’da, siyasetçiler ve bürokratlar, kirli ilişkiler ağını bitirmek için yeterli önlemi almadılar. Bursa protokolünü FETÖ’cülerle yan yana gösteren bu fotoğraf, on gün önce Fransa’da Texworld ve Premiere Vision Fuarı’nda çekildi.

Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) yönetim kurulu üyelerinin FETÖ'ye açıkça destek vermelerine rağmen hala görevlerini sürdürmeleri, büyük tepki topluyor. Paralel yapıya desteğini artırarak devam eden iki yönetici hakkında gereğini yapacağının sözünü veren BTSO Başkanı İbrahim Burkay, tam tersini yapıyor. FETÖ destekçisi Şakir Umutkan ve Emin Akça'yı bir an olsun yanından ayırmayan Burkay, onlarsız programlara bile katılmıyor. BTSO çatısı altındaki çalışmaları deşifre olan bazı işadamları SİAD'lar üzerinden paralel yapıya destek olmaya devam ediyor. BTSO Yönetim Kurulu üyesi Şakir Umutkan, terör örgütü lideri Fetullah Gülen'e destek veren tweetler attı. Diğer yönetim kurulu üyesi Emin Akça'nın, odanın kaynaklarını paralel şirketlere aktardığı ortaya çıktı. BTSO'ya ait derginin reklam ve dağıtım karşılığı ihalesini şaibeli yollarla alan ajans, dergiyi yapmaya başladığında sözleşmede kendisinin yapması gereken ve aylık 25 bin TL'ye mal olan dağıtım işi BTSO yönetim kurulu üyesi Emin Akça'nın talimatıyla oda tarafından üstlenildi. Böylece paralel Lim5 isimli ajansa haksız yere 25 bin TL'lik kaynak sağlandı. Gözler, tüm bu gelişmelere rağmen hiçbir tedbir almayan, hatta FETÖ'cülere desteği sürdüren BTSO başkanı İbrahim Burkay'a çevrildi.

SÖZ VERMİŞTİ
İki yöneticisinin açıkça paralel yapıya destek vermesinden ötürü rahatsız üst düzeydeki devlet yöneticileri BTSO Başkanı İbrahim Burkay'a bu konuyu sordu. Burkay, "Seçimi bunlarla kazandım. O yüzden müdahale edemedim. Ama bundan sonra gereğini yapacağım" diyerek söz verdi. Ancak verdiği sözün tam tersini yapan Burkay, terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in fotoğrafını paylaşarak "dayan bu günler geçecek" mesajıyla hafızalara kazınan BTSO yönetim kurulu üyesi Şakir Umutkan ve paralel yapıya finans desteği sağlayan Emin Akça'yı bir an olsun yanından ayırmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTSO’da FETÖ’ye destek sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN