Frey’den anlayış beklİyor

Giriş Tarihi: 3.4.2016
Bursaspor Frey’den anlayış beklİyor

2015-16 sezonu başında kulüpten ayrılan kaleci Sebastien Frey, alacaklarına dair sözleşmesindeki koşulların uygulanmasını istiyor. Fransız kaleciden anlayış bekleyen yönetim, menacerleri araya soktu

Mali anlamda zor günler geçiren 'da yaşanan Sebastien Frey krizini aşmak için çalışmalar sürüyor. Futbolu bırakan Fransız kaleciye bütün geçmiş alacakları yatırıldı. Yeşil-Beyazlı yönetim, anlaşmasında "2 ay para ödenmediği takdirde anlaşma bozulur ve oyuncuya daha önce aldığı miktar ödenir" şeklinde madde bulunan Frey'den anlayış bekliyor. Yeşil beyazlı kulüple anlaşarak yollarını ayırdığı Fransız kaleci alacakları ödenmediği gerekçesiyle daha önceden 'a ihtar çekmişti. 10 taksitte verilmek üzere 850 bin karşılığında sözleşmesi fesih edilen kaleciye Recep Bölükbaşı yönetimi tarafından 2 ay hiçbir ödeme yapılmamış ve Frey de sözleşmesinde yazan koşulların uygulanmasını istemişti.
Mali anlamda zor günler geçiren Bursaspor'da yaşanan Sebastien Frey krizini aşmak için çalışmalar sürüyor. Futbolu bırakan Fransız kaleciye bütün geçmiş alacakları yatırıldı. Yeşil-Beyazlı yönetim, anlaşmasında "2 ay para ödenmediği takdirde anlaşma bozulur ve oyuncuya daha önce aldığı miktar ödenir" şeklinde madde bulunan Frey'den anlayış bekliyor. Yeşil beyazlı kulüple anlaşarak yollarını ayırdığı Fransız kaleci alacakları ödenmediği gerekçesiyle daha önceden Bursaspor'a ihtar çekmişti. 10 taksitte verilmek üzere 850 bin euro karşılığında sözleşmesi fesih edilen kaleciye Recep Bölükbaşı yönetimi tarafından 2 ay hiçbir ödeme yapılmamış ve Frey de sözleşmesinde yazan koşulların uygulanmasını istemişti.

GARANTİ VERİLDİ
Sezon başında Bursaspor yönetimi 850 bin euroyu 10 taksit şeklinde ödemeyi taahhüt etmiş ve bu şekilde bir anlaşma yapılmıştı. Frey'e ödenmeyen bu miktarlar sonucu UEFA, Bursaspor'a bir yazı göndermişti. Ali Ay yönetiminin futbolu bırakan Fransız kaleciye ödenmeyen 2 aylık tutarı ödediği ve diğer alacaklarının da düzenli bir şekilde yapılacağının garantisini verdiği belirtildi.

FREY'İN İNSAFINA KALDI
Frey'le yapılan anlaşmada "2 ay para ödenmediği takdirde anlaşma bozulur ve oyuncuya daha önce aldığı miktar ödenir" şeklinde bir madde bulunuyor. Frey'in Bursaspor'dan aldığı daha önceki miktar ise 1 milyon 750 bin euro. Bu konuda Fransız kaleciden anlayış beklendiği ve menacerlerin araya sokulduğu belirtildi. Ayrıca UEFA daha önce gönderdiği yazıda şartların yerine getirilmemesi durumunda yeşil beyazlı kulübün yeni bir ceza ile karşı karşıya kalabileceğini iletmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor Frey’den anlayış beklİyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN