Sahil bölgeleri sezona hazırlanıyor

sahillerini projelerle görücüye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de sahil bölgelerindeki alt yapı çalışmalarına hız verdi

Giriş Tarihi: 3.4.2016
Sahil bölgeleri sezona hazırlanıyor
Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir altyapı için sahil bölgelerindeki içme suyu hatlarının ardından kanalizasyon, yağmursuyu hatları ve arıtma tesisleri projelerini bir bir hayata geçiriyor. Gemlik Kumsaz'da devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı , 10'larca yıldır bekleyen projelerin sırayla hayata geçirildiğini belirterek, tüm sahillerin kısa zaman içinde kusursuz olacağını söyledi.

'SAHİLLER PIRIL PIRIL OLACAK'
Başkan Altepe, bu bölgelerde devam eden çalışmalar hakkında BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç'ten bilgi aldı. Sahillerdeki üst yapı çalışmaları devam ederken, altyapının da sağlıklı hale getirilmesi için büyük bir çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe, 17 ilçede 1070 mahallede çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini vurguladı. Sahil projesi kapsamında Gemlik'in Kurşunlu, Kumsaz ve Gemsaz bölgelerinin yerleşim alanı olarak plana işlendiğini hatırlatan Başkan Altepe, "Planlamanın ardından bu bölgelerin sağlıklı altyapıya kavuşturulması çalışmalarına da hız verdik. Gemsaz bölgesinde içme suyu ve kanalizasyon hatları bitti, yağmur ve sel suyu hatları döşeniyor. Kumsaz'da da içme suyu hatları bitti, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu bölgeye özel dış ortamdan etkilenmeyecek poliüretan malzemeler kullanıyor. Böylelikle altyapıda yıllarca hiçbir sorun yaşanmayacak" dedi. Başkan Altepe "Ayrıca atıkların doğrudan denize deşarjını önlemek için kolektör çalışmaları yapılıyordu. Şimdi yine Kumsaz bölgesine bir de arıtma tesisi yapıyoruz. Böylelikle tüm sahillerimiz artık pırıl pırıl olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahil bölgeleri sezona hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN