Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MODEF kapılarını açtı

’nin mobilya kenti İnegöl’de 35’inci MODEF Fuarı büyük bir coşkuyla kapılarını ziyaretçilerine açtı

Giriş Tarihi: 10.4.2016
MODEF kapılarını açtı
Toplam 160 ülkeye yaptığı 350 milyon dolarlık ihracatla mobilya başkenti olan İnegöl'de 35'inci MODEF Fuarı kapılarını açtı. 189 firmanın iştirak ettiği fuarda yeni modeller de görücüye çıktı. 20 bin yerli ve 40 ülkeden Bini aşkın yabancının fuarı ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara herkesi davet eden MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl'ün 'nin mobilya merkezi olduğunu söyledi. Yan sanayinin iştirakiyle 209 firmanın fuarda olduğunu ifade eden Uğurdağ, "28 bin 500 metrekare alanı en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Açılan fuarlarla İnegöl bir fuar şehri olmuştur. Senede 400 firma ile fuarlar gerçekleştiriyoruz. Sadece İnegöl değil, İstanbul´daki mobilya fuarına da organizasyon düzenliyoruz. Almanya, İtalya ve Çin gibi yurtdışında düzenlenen fuarlara da katılım sağlıyoruz. 'den fuara katılım sağlayan firmaların yarısı İnegöl firmasıdır" dedi. İnegöl'ün yeni bir fuar alanına ihtiyacı olduğunu savunan Uğurdağ, "İnegöl yeni bir fuar alanını hak ediyor. Şu anda 80 dönüm üzerinde 60 bin metrekare kapalı alanda yeni bir fuar alanı yapmayı hedefliyoruz. Bu projeyi ilk defa buradan sizlerle paylaşıyoruz. İnşallah bu fuar alanı ´deki bütün mobilya sektörünü birleştirecek. İhracatı 1 milyar dolara çıkaracak hedefe ulaşmamızı sağlayacak. Bu projeye herkesin destek vermesini istiyorum" diye konuştu.

DÜNYADA İLK 10'A GİRECEĞİZ
MOSFED Başkanı Ahmet Güleç ise yaptığı konuşmada bu yıl dünya mobilya sektöründe ilk 10'a gireceklerini söyledi. Güleç, "Bütün markaların hikayesi yerelden başlıyor. İnegöl mobilyası, bir şehir hikâyesidir. Türkiye mobilya ihracatı çıkışa geçti. Dünyada gitmediğimiz fuar kalmadı" dedi.

5 KITAYA İHRACAT YAPILIYOR
Görev süresi boyunca her zaman mobilyacıların yanında yer aldıklarını belirten İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Mobilya sektöründe, irili ufaklı yaklaşık 3000 mobilya işletmesinin ilçemizde faaliyet göstermesi, bünyesinden dünya markaları çıkarmış olması ve yeni yatırımlarla üretim kapasitesi her geçen yıl artan İnegöl'ün, dünyanın 5 kıtasında, 100'ün üzerinde ülkeye mobilya ihraç eden bir konuma gelmesi gurur verici. Türkiye'deki mobilya ihracat payımız 2008'de yüzde 7 civarındayken, yapılan yatırımlarla bugün bu oran yüzde 15'e ulaştı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MODEF kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN