bireylere yeni projeler yolda

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Engelli bireylere yeni projeler yolda
Bursa Kent Konseyi ler Meclisi'nin, Nilüfer Kent Konseyi katkılarıyla düzenlediği 'Engelliler Başkanlarla Buluşuyor' toplantılarının ilk konuğu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu. Merinos Atatürk Kültür Merkezi'ndeki buluşmanın moderatörlüğünü Kent Konseyi Engelliler Meclisi Onursal Başkanı Ayhan Zembilci yaptı.

BİZİM EV PROJESİ GENİŞLETİLECEK
Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi projesiyle engelli birey ve ailelerinin toplumla, sosyal yaşamla bütünleşmelerini sağladıklarını kaydeden Bozbey, "Bizim Ev'i 19 Mayıs Mahallesi'nde yeniden inşa edeceğiz. 4 bölümden oluşan bir binayı kurguladık. Böylece yapılan çalışmalar birbirinden etkilenmeyecek ve daha verimli olacak. 2019'a kadar bu projeyi hizmete sunacağız" dedi.

İMKâNI SUNULUYOR
Bizim Bahçe projesiyle yine Türkiye'ye örnek bir çalışmayı hayata geçireceklerini kaydeden Bozbey, "Alaaddinbey Mahallesi'nde 4 bin 643 metrekarelik bir alanda yapılacak 'Bizim Bahçe' projesini hayata geçireceğiz. Engelli bireyler ve yakınları fiziksel ve sosyal engeller nedeniyle tatil için sosyal tesisleri kullanamıyor. Bu projeyle engelli bireyler, güvenli evlerde aileleri ile birlikte kaliteli bir sosyal yaşam fırsatı bulacak, kendilerine tahsis edilmiş evlerde kısa süreli ücretsiz tatil yapabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli bireylere yeni projeler yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN