Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmİt’e iki yılda 50 milyonluk yatırım

Giriş Tarihi: 1.5.2016
İzmİt’e iki yılda 50 milyonluk yatırım

İzmit Belediye Başkanı , Cumhuriyet Parkı’nda yaptığı basın toplantısında İzmit’e iki yılda dev yatırım yaptıklarını, projelerinin ise kentsel dönüşüm olduğunu söyled

İzmit Belediye Başkanı , vaat ettiklerini değerlendirmek ve hizmetlerde gelinen noktayı basın ve kamuoyu ile paylaşmak için bir basın toplantısı düzenledi. KEV Tesisleri'nden kentsel dönüşüme, mahalle konaklarından sokak iyileştirmelerine, tarih koridorundan bisiklet projelerine kadar tüm çalışmalar hakkında bilgi sunan Doğan, projelerinin kentsel dönüşüm olduğunu belirtti. 2 yılda 50 milyonluk yatırım yaptıklarını söyledi. 2009'da Belsa Plaza'ya taşınarak yeni bir hizmet anlayışını ortaya koyduklarını belirten Doğan, Muhtarlık Masası, Süper Hizmet Masası, kültür merkezleri, çorba çeşmeleri, çardak dağıtımı ile yapılan çalışmaları anlattı. Bebek emzirme kabinlerinin model olduğunu ve Sağlık Bakanlığı tarafından proje haline getirilerek ülke genelinde yaygınlaştırmaya çalışıldığını söyleyen Doğan, gençlik projelerinin devam ettiğini kaydetti. Pişmaniye Festivali'ni bu yıl Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başlatacaklarını, kapalı pazar alanlarını 8'e çıkardıklarını söyleyen Doğan, "Kent meydanlarını, tarihi anıtlarla ilgili çalışmaları, yapılan parklar ve açık hava müzelerini tek tek anlattı. Bu yıl bütün dördüncü sınıf öğrencilerine basketbol topu dağıtacağız. Deniz Festivali'nin bu yıl ikincisini gerçekleştireceğiz. Turizm Danışma Ofislerimizin ilkini kurduk ve ikincisinin çalışmalarını yapıyoruz. Akçakoca Meydanı'nı bu yıl açacağız. Turizmin mihenk taşları olan alanlarımız bu yıl tamamen açılacak" dedi.

"GÜLE OYNAYA DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ"
Kenti ilk kez katlı otoparklarla buluşturduklarını altını çizen Başkan Doğan "Önümüzdeki süreçte 10 katlı asansörlü otoparklar yapacağız. Pastacılık okulumuzda yeni pastacılar yetişiyor. Evlilik Okulu'nda bir yılda 392 çift eğitim gördü. Tiyatro Drama Okulu'nu açtık. Çocuklarımız burada sanatsal yönden gelişiyor. Engelli istihdam çalışmamızı devam ettiriyoruz" diye konuştu. Kentsel dönüşüm projesinin de devam ettiğini belirten Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu dönemin en büyük projelerinden birisi. Cedit Mahallesi'ni riskli alan ilan ettirdik, ilgili bakanlıkla protokol imzaladık, ihalemizi yaptık. Şimdi hak sahiplerinin belirlenmesi ve avam projenin yapılması için çalışmalar başladı. Hedefimiz vatandaşımızın yüzde 100 memnuniyeti ile bir kentsel dönüşüm yapmak. Güle oynaya bir dönüşüm yapacağız. 122 dönümlük alandaki değişim kentin siluetini değiştirmede ve örnek olmada çok önemli bir projedir. En önemli adımlarını attık. Bundan sonrası vatandaşımızla süreci tamamlamaktır. Vatandaşımıza her türlü imkanı sağlayacağız. Para isterse para, başka yerde ev isterse ev, oturduğu yerde ev isterse ev vereceğiz. Şu anda kentin en sorunlu alanlarından biri. Bu şehirde domino etkisi yapacaktır. Artık dönüşüm kendiliğinden olacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmİt’e iki yılda 50 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN