Termal in Oylat olacak

İnegöl Belediye Başkanı , kaplıca kenti Bursa’nın parlayan yıldızı Oylat’ın çehresini değiştirecek düzenlemelere imza atıyor. Başkan Aktaş, 1 milyon liralık yatırımla yeşil enerjiye geçilen Oylat’ın yabancı turist akınına uğrayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Termal turizmin merkezi Oylat olacak
İnegöl Belediyesi'nin destekleriyle Oylat A.Ş, Oylat Kaplıcaları'nda kömür kullanımını bitiriyor. Şirket bünyesinde bulunan 2 otelde hayata geçirilecek çalışma ile bölgedeki tesislerde kullanılan günlük 4 bin 300 ton kapasiteye sahip termal su yeniden değerlendirilecek. 4 ay içerisinde hayata geçirilmesi plan projeyle, şirket bünyesinde bulunan Çağlayan ve Aşiyan otellerinin kış aylarındaki ısınma ihtiyacı karşılanacak.

YEŞİL ENERJİYE GEÇİLİYOR
Oylat Turizm A.Ş Yönetim Kurulu ve Belediye Başkanı Bursa'nın Allah vergisi zenginliğe sahip olduğunun altını çizerek, termal kaplıca zengini olduğunu ifade etti. Mobilyası, köftesi ve ayçekirdeği gibi markaları olan İnegöl'ün en önemli markalarından birisinin şifa Oylat olduğunu aktaran Başkan Aktaş, "İnegöl Belediyesi olarak bu dönem özellikle turizm alanından ciddi hamleler yapıyoruz. Bu şehir için bir zenginlik. Her mevsimde farklı güzellikleri ile yeryüzü cenneti olarak bilinen ve şifalı kaplıca sularıyla hastalara şifa veren Oylat'ta yapacağımız 1 milyon TL'lik yatırımla yeşil enerjiye geçiyoruz" dedi. Başkan Aktaş, 4 ay içerisinde sistemin devreye girmesiyle yılda 650 ton olan kömür kullanımının sıfıra ineceğini belirterek, böylelikle kömür kullanmaktan dolayı oluşan işçilik dâhil yıllık 500 bin TL'lik maliyeti bölgeye yapacakları diğer yatırımlara aktarılabileceğini söyledi.

OYLAT'IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Başkan Aktaş, Oylatta birçok projeyi hataya geçirdiklerini belirterek, "İnegöl Belediyesi olarak Türkiye'nin önemli termal merkezlerinden bir olan Oylat'ın gelişmesi için bugüne kadar pek çok projeyi hayata geçirdik. Burada yaşanan parklanma sorununa çözüm olması amacıyla Katlı Otopark yaptık. Bölgedeki eski tesisleri yıkıp güzel bir meydan kazandık. Köylü pazarını kaldırıp, Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle Oylat'ın girişinde modern bir çarşı yaptık. Piknik alanlarını düzenledik. Merkezi hükümetimizin desteğiyle yolunu genişleterek konforlu bir ulaşım sağladık. Büyükşehir Belediyemiz de düzenlemelerini yaptığımız Oylat Mesire alanında BURFAŞ marifetiyle işletilen bir sosyal tesisi beldemize kazandırdı" diye konuştu.

OYLAT'IN DOĞAL GÜZELLİKLERİ
İnegöl'ün küçük bir bölgesi olan Oylat, kaplıcalarıyla ve doyulmaz doğasına eşlik eden şelalesiyle şehrin en dinlendirici noktalarından biri. İnegöl'ün merkezine sadece 27 km uzaklıkta yer alan Oylat'ta gezilecek yerler ağırlıklı olarak doğa güzelliklerden oluşuyor. 40,5 derece sıcaklığındakisuyunun şifalı olduğu Sağlık Bakanlığı'nca tescil edilen Oylat Kaplıcaları, hastalara şifa kaynağı olmaya devam ediyor. Oylat, Marmara Bölgesi'nin en önemli kaplıca merkezlerinden biri. Şifalı suların çıktığı Oylat ve Oylat Kaplıcaları'nda termal turizm de oldukça gelişmiş durumda. Pek çok rahatsızlığa iyi gelen bu kaplıcalar Oylat gezi rotasının en önemli duraklarından biri.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termal turizmin merkezi Oylat olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN