Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Leylek festivaline büyük ilgi

Bursa’da bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Karaağaç Uluslararası Leylek Festivali, ’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğradı

Giriş Tarihi: 12.6.2016
Leylek festivaline büyük ilgi
Avrupa Leylek Köyleri Birliği'ne üye olarak, 'nin bu alanda uluslararası arenadaki tek temsilcisi olma başarısını gösteren Karacabey, 12'nci Uluslararası Leylek Festivali'ne ev sahipliği yaptı.

ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
Bu yıl düzenlenen festival öncesi organizasyonla ilgili olarak çalıştaylar düzenlendi. Düzenleme Komitesi Sorumlusu ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Arıcı, festivalin çeşitli bilimsel çalışma ve uygulamalar eşliğinde, Uluabat Gölü'nün korunup geliştirilmesi ve leyleklerin aktif göç yolunun ve binlerce hayvanın yaşam alanlarının korunması noktasında önemli fikir alışveri��i yaptıklarını söyledi. Eskikarağaç Mahallesi'ne sosyal açıdan çok önemli yatırımlar yapıldığını dile getiren Arıcı, "Burada yapılan çalışmalar, klasik festivallerden çok daha farklıydı. Sağlanan geniş katılım bunu ortaya koydu. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi. Gerçekleştirilen festival hakkında konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, "Biz yola çıkarken, Karacabey'in gelişimi için 3T vizyonu adı altında bir vizyon planı belirlemiştik. 3T vizyonu çerçevesinde, ilçedeki turistik değerlerin ön plana çıkarılması ile yürüttüğümüz çalışmalardan önemli geri dönüşler sağlıyoruz. Leylek Master Planımız da Bursa kamuoyundan büyük ilgi gördü. 3T vizyonu doğrultusunda gelecek yolculuğumuza emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leylek festivaline büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN