Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’a tesis müjdesi

Geçtiğimiz aylarda ’a bir tesis sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, çalışmaların tamamlandığını, projelerin bittiğini ve ihalenin yapıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 31.7.2016
İnegölspor’a tesis müjdesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte İnegöl Spor Kulübü'nün yeni tesisisin yapılması hedeflenen arazide incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, "En önemli hedeflerimizden biri 'nın spor kenti olmasıydı. Tüm ilçelerimizde spor kenti hedefiyle çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Özellikle İnegöl'ün en önemli markalarından biri olan , Bursaspor ile birlikte kentimizi gururu olacak" dedi. Başkan Altepe, İnegölspor'a yeni bir tesis kazandırma sözü verdiklerini hatırlatarak, "Çalışmalarımız artık tamamlandı. Projeler bitti, ihaleler yapıldı. Müteahhit firma, şantiyeyi kurdu. Yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerinde İnegöl'ün Baykoca Mahallesi'nin bulunduğu bölgede, İnegölspor'a yakışacak güzel bir tesisin inşaatına başlamış oluyoruz. Biri suni, diğeri normal çimden iki büyük futbol sahası ile bir antrenman sahası olmak üzere 3 saha yapılacak."dedi. İnegölspor'un ana takımı ile altyapı takımının faydalanacağı tesislerde, otoparktan müştemilatlara kadar her türlü ihtiyacın cevap bulacağını anlatan Başkan Altepe, kısa süre sonra tesislerin temel atma töreni yapılarak inşaata başlanacağını belirtti.

2017 SONUNDA BİTECEK
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle İnegöl'ün sporda da öne çıkacağını söyledi. İnegölspor'un, kurulduğu 1983'ten bu yana ilçeye çok ciddi bir canlılık kattığını belirten Aktaş, "Bursaspor'dan sonra en üst liglerdeki Bursa'nın temsilcisi olan İnegölspor'a altyapılardan daha fazla sporcu kazanabilmek, mevcut alanın bir rekreasyon alanı olarak dönüşebilmesi ve yeni İnegöl bölgesinin canlanması bu projeyle sağlanmış olacak. Büyükşehir Belediyesi, yeni tesislerin yapılması, projelendirilmesi ve imalatıyla alakalı yetkili durumundadır. Başkan'ımıza destek ve katkılarıyla nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi. Aktaş, tesisin 2017 sonlarında faaliyete başlanmasını hedeflediklerini de kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnegölspor’a tesis müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN