Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ onun da hayallerini çaldı

FETÖ’cü subayların baskısı nedeniyle Işıklar i Lisesi’ni 4. sınıfta bıraktığını iddia eden Kenan Odalı, subaylık hayalini gerçekleştirmek istiyor

Giriş Tarihi: 7.8.2016
FETÖ onun da hayallerini çaldı
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu subayların baskısı ve işkencesi nedeniyle Işıklar i Lisesini 4. sınıfta bıraktığını iddia eden 21 yaşındaki Kenan Odalı, hayalini gerçekleştiremeden ayrıldığı okuluna yeniden dönmek istiyor. Odalı, 2009 yılında başladığı Bursa Işıklar Askeri Hava Lisesini, okulu bitirmesine bir dönem kala artan baskılar nedeniyle 2013 yılında bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Okulu bıraktıktan sonra liseyi Mudurnu'da bitirdiğini, ardından da İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandığını dile getiren Odalı, yaz tatillerinde ise Bolu'nun Göynük ilçesinde bulunan bir tavuk kuluçka tesisinde çalışarak, hem okuldan atıldıktan sonra ödemek zorunda kaldığı tazminattan dolayı ailesinin yaşadığı sıkıntıyı azaltmak hem de okul harçlığını çıkartmak için uğraştığını belirtti. Odalı, okulu bıraktıktan sonra ailesinin 30 bin lira tazminat ödemek zorunda kaldığını belirterek, bu borcu bir an önce ödemek için evlerinde ne var ne yoksa sattıklarını dile getirdi. En büyük çocukluk hayalinin pilot olmak olduğunu söyleyen Odalı, askeri okula başladıktan 15 gün sonra kendisi gibi olan diğer öğrencilerle çok ciddi sıkıntılara ve zorluklara maruz bırakıldığını ifade etti.

220 KİŞİDEN 30'U MEZUN OLDU
Odalı, kendilerini eğitimlerde küçük gruplar halinde ayırarak mobbing uyguladıklarını söyleyerek, "Herkes teknik konularda bilgi alırken biz sürünüp kalkmaya ve ağır eğitimler görmeye başladık. Komutanımız bize 'Benim aldığım şok mangasındaki elemanlar hiçbir şekilde ilerisini göremez' dedi. Biz 15 kişiydik. İçimizde sadece 2 tane arkadaş sabretti sonuna kadar" şeklinde konuştu.

'ASKER OLMAK İSTİYORUM'
Odalı yeniden asker olmak istediğini belirterek "Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. Ben askeri liseye büyük hayallerle girdim. Bütün hayatımı ona göre planladım. Ancak yaşanan süreç beni bu üniformadan mahrum bıraktı. Eğer beni geri alırlarsa orduya geri dönmek ve kaldığım yerden bir fazla enerjiyle devam etmek istiyorum. Özellikle hava kuvvetlerinin geleceğinde güzel yerlerde olmak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ onun da hayallerini çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN