Haydi dev buluşmaya

Hain darbe girişimine karşı tek yürek olan ve meydanları doldurarak milli iradeye sahip çıkan , bu tarihi süreçte üzerine düşeni yaptı. Bursalılar, demokrasi nöbeti için bugün son kez meydanlara inecek

Giriş Tarihi: 7.8.2016
Haydi Bursa dev buluşmaya
Büyük ve güçlü 'yi hedef alan hain darbe girişimine karşı 15 Temmuz'dan bu yana demokrasi nöbetini sürdüren lılar, bu tarihi süreçte üzerine düşeni yaptı. Meydanları doldurarak milli iradeye sahip çıktı.Demokrasi nöbetinin son gün olarak belirlenen bugün, Bursalılar yine meydanlara inerek darbecilere en güzel cevabı verecek. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçekleştirdiği darbe girişiminin üzerinden tam 23 gün geçti. İlk günden itibaren sokaklara dökülerek devletin ve milletin yanında yer alan Bursalılar, demokrasi nöbetini aralıksız sürdürdü. Bursa halkı önceki gün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nı yine tıklım tıklım doldurdu. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda toplanan halk, FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen aleyhinde slogan attı. Bazı vatandaşlar da Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturdu. Meydan ve çevresindeki yeşil alanlarda nöbete devam eden vatandaşlar, Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyerek darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konseri ise vatandaşları coşturdu. Meydanda demokrasi nöbeti tutan 65 yaşındaki Yusuf Arslan, "Bir dedem Çanakkale'de, diğer dedem de Yemen'de şehit olmuş. Cumhurbaşkanımızı Allah bize lütfetti. Türkiye düşmanlarını tükürüğüyle boğar." dedi. FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in de Erzurumlu olduğunu hatırlatan Arslan, "Fetullah Gülen'in köyünü bilirim, abisini tanırım. İmanlı milletin merhametinden yararlandı ve merhametimizi kullanarak bizi aldattı. Aldanmayacak birisi var o da Rabbim. Rabbimi kimse aldatamaz." diye konuştu.

PAZAR GÜNÜ İSTANBUL'DAYIZ
Osman Akıncı ise darbe girişimimin Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve milletin vatan sevgisiyle engellendiğini belirtti. Akıncı, 7 Ağustos'taki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne Erdoğan'ın siyasi parti liderlerini davet etmesinin birlik ve beraberlik adına çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, "'daki mitinge milyonların katılacağını düşünüyorum. Ben de oraya gideceğim inşallah. Biz tek devlet, tek millet ve tek bayrak olarak orada ve Cumhurbaşkanımızın arkasında olacağız." ifadesini kullandı. Bu arada İstanbul'da bugün gerçekleştirilecek olan ve milyonların buluşacağı Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşların yoğun katılımı bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi Bursa dev buluşmaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN