Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timsah Arena son görüntüsüne kavuşuyor

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılan gözde stada, takımın simgesi olan Timsah kafası yerleştirilecek

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Timsah Arena son görüntüsüne kavuşuyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından 'ya kazandırılan en büyük anıtsal yapı olan yeni stadyumda, kamuoyunun merakla beklediği 'timsah kafası' için üretimler başladı. Parça üretimlerine başlayan yüklenici firmayı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı , parça üretimlerinin devam ettiğini, 1 ay içinde de stadyumda montaj çalışmalarına başlanacağını söyledi.

TİMSAH GÖRÜNÜMLÜ
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa'nın en büyük anıtsal yapılarından biri olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan yeni stadyumda, merakla beklenen üretime başlandı. Takımın simgesiyle özdeş olarak timsah görünümünde inşa edilen stadyumda, timsah kafasını oluşturan bölümün inşaatı yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle yapılamamıştı. Yüklenici firmanın iflas ertelemesi alması yüzünden yaşanan sıkıntılı süreç, Büyükşehir Belediyesi'nin devreye girmesi ile aşıldı. konstrüksiyon konusunda uzman, Bursa'nın marka şirketi Cemdemir A.Ş.'de üretimler başladı.

"SIKINTI YAŞARDIK'
Timsah kafasıyla ilgili hazırlık imalatlarının yapıldığı firmayı yerinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, üretim hakkında bilgiler aldı. Yeni stadyumun Bursa'ya kazandırılan en önemli anıtsal yapılardan biri olduğunun altını çizen Başkan Altepe "Kamuoyunda en çok konuşulan kısım timsahın başıydı. Daha önceki yüklenici firmaların sıkıntıya girmesi, iflas ertelemesi almasıyla birlikte büyük sıkıntı yaşamıştık. Artık timsahın başı da Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolünde Bursa'da yapılmaya başladı. Çelik konstrüksiyon konusunda marka olan konunun uzmanı, bu alanda güzel imalatlar gerçekleştiren Cemdemir firmasına malzemeler geldi. Bir ay içinde montajlara başlanacak. Çalışma bitince dünyanın en gösterişli stadyumlarından biri olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timsah Arena son görüntüsüne kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN