Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uludağ yazın da turist ağırlayacak

Türkiye’nin gözde kayak olan Uludağ, yapılan yeni yatırımlarla birlikte artık yaz aylarında da cazibe merkezi olacak

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Uludağ yazın da turist ağırlayacak
Türkiye'nin en önemli kış merkezlerinden biri olan Uludağ, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yeni düzenleme ve yatırımlarla dört mevsim boyunca turist ağırlayacak. Bölge, teleferiğin oteller bölgesindeki Kurbağa Kaya İstasyonu, çevre düzenleme çalışmaları, çocuklar için yapılan spor ve eğlence parkurları ile adeta yeni bir yaşam alanına dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın en önemli turizm değeri olan Uludağ'ın, yeni yatırımlarla artık daha önemli bir cazibe haline geldiğini söyledi.

4 MEVSİMLİK TURİZM
Bursa'nın turizm pastasından aldığı payın artırılması hedefiyle, kentin sahip olduğu tüm doğal değerleri ön plana çıkaran yatırımlara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Uludağ'ın sadece kışın değil 12 ay boyunca turizme hizmet vermesi için tasarladığı projeleri sırayla hayata geçiriyor. Bu projelerin en önemlisi oluşturan teleferiğin yenilenmesiyle artık yerli ve yabancı turistlerin 20 dakikalık konforlu bir yolculukla Oteller Bölgesi'ne ulaşması sağlanırken, teleferik istasyonlarının bulunduğu alanlarda birbirinden cazip yaşam alanlarına dönüştürülüyor. Kurbağa Kaya İstasyonu'ndaki çevre düzenlemeleri de tamamlanırken, buraya kurulan bungee jumping trambolin ile şişme oyun parkuru çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Bursa Teleferik A.Ş. Genel Müdürü İlker Cumbul ile birlikte yeni bir yaşam alanına dönüşün Oteller Bölgesi'ndeki Kurbağa Kaya İstasyonu'nu gezdi. Bursa'nın turizm kenti olması yolundaki çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, bu alanda Bursa'nın en önemli değerinin Uludağ olduğunu ve verilen yetkiler doğrultusunda hem alt yapı hem de üst yapı anlamında çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

TREKKİNG MERKEZİ
Uludağ'a yapılan en önemli yatırımın teleferiğin yenilenmesi ve oteller bölgesine kadar uzatılması olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "İstasyonların düzenlenmesi çevre düzenlemeleri de tamamlandı. Bununla birlikte Uludağ, daha önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Bulunduğumuz Oteller bölgesinde daha önce hiçbir şey yoktu. Şimdi ise istasyon binası, çevre düzenlemeleri, çocuklar için lunapark tarzı oyun alanları yeni bir yaşam alanı oluştu. Sadece kayak mevsiminde değil, yazın da trekking ve tırmanma sporları meraklıları için önemli bir merkez oldu. İzinler alındıkça yeni aktivite alanları oluşturmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ yazın da turist ağırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN