Türkiye'nin en iyi haber sitesi

T2 hattında çalışmalar hızlandı

Kent Meydanı ile Terminal arasını raylarla bağlayacak tramvay projesi, 4 aylık gecikmenin ardından kaldığı yerden hızla devam ediyor

Giriş Tarihi: 21.8.2016
T2 hattında çalışmalar hızlandı

'yı demir ağlarla örme hedefi doğrultusunda projelendirilen toplam 9.4 kilometre uzunluğundaki 11 istasyonlu T2 Kent Meydanı, Terminal tramvay hattında inşa çalışmaları yeniden hız kazandı. İhaleyi alan firma ile başka bir firma arasında yaşanan hukuki itiraz süreçleri nedeniyle yaklaşık 4 ay kaybı yaşandı. Danıştay'dan gelen karar sonucu ihaleyi alan firma, çalışmalara kaldığı yerden devam etti. Caddesi'nde orta refüjde rayların döşeneceği alan önemli ölçüde hazırlanırken, karayolu ise her iki yönde de 3'er şerit olarak çalışmaya devam ediyor.

"DEĞER KATACAK"
İstanbul Caddesi üzerinde devam eden raylı sistem çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın ulaşılabilir bir kent olması amacıyla başta raylı sistemler olmak üzere her alanda çalışmalarının devam ettiğini söyledi. İstanbul Caddesi'nin de Bursa'nın en önemli kent girişi olduğunu dile getiren Başkan Altepe, tramvay hattı, hat boyunca yapılacak özellikle istasyon ve üst geçitler, çevre düzenlemeleri ile çok yakında caddenin çehresinin tamamen değişeceğini söyledi. Hukuki süreçle ilgili itirazlar, yargı kararlarının beklenmesi nedeniyle 4 ay zaman kaybedildiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Artık son karar Danıştay'dan çıktı. İhaleyi alan Ultra firması imalata devam ediyor. Yaklaşık 9 kilometrelik hat boyunca yapılacak istasyon ve köprülerle, yol kenarlarındaki çevre düzenlemeleriyle bu proje Bursa'mıza ayrı bir değer katacak. Çalışmalarda trafiğin aksamamasına önem veriyoruz. Trafik gidiş dönüş 3'er şerit olarak akmaya devam edecek. Orta şeritteki çalışma, trafiği engellemeyecek" diye konuştu.

11 İSTASYON OLACAK
İstanbul Caddesi'nin ortasından gidecek hatta 11 istasyon olacak. Toplam 9 bin 445 metre uzunluğundaki hattın istasyonları ise şu noktalarda yapılacak: Kent Meydanı önü, Gençosman Türk Telekom altı, Beşyol Kavşağı'nın 300 metre gerisi, Beşyol Kavşağı'nın 300 metre ilerisi, Melodi Düğün Salonu önü, Orman Bölge Müdürlüğü önü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önü, Panayır Kavşağı, Kimlik Mağazası önü, AS Merkez önü, Şehirlerarası Otobüs Terminali önü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
T2 hattında çalışmalar hızlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN