Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gemlik’e standartlarında hastane

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Gemlik’e dünya standartlarında hastane
'da güçlendirilmiş ilçe hastanesi niteliğiyle hizmet verecek olan yeni Gemlik Devlet Hastanesi'nin inşaatı hızla devam ediyor. Gemlik'in Cihatlı köyü mevkisinde inşaatına devam edilen yeni Gemlik Devlet Hastanesi, çağdaş mimarisi ve standartlarındaki kalitesiyle tamamlanmak için gün sayıyor. Hastanenin Bursa'nın en özgün projelerinden biri olarak tasarlandığına dikkat çeken Bursa İl Müdürü Dr. Özcan Akan, binanın yüksek teknoloji ile donatıldığını ve tüm branşlarda birinci sınıf sağlık hizmeti sunulacağını söyledi.

BÖLGE HASTANESİ OLACAK
Hastanenin bölge için kritik bir öneme sahip olacağını ifade eden Dr. Akan, "Gemlik konum itibariyle stratejik öneme sahip olan, yaz aylarında nüfusu 150 bini bulan bir ilçemiz. Hastanemiz bu sebeple ilk etapta, Çınarcık sahilinden başlayıp Gemlik Körfezi'ni içine alan 150 bin nüfusluk bir hinterlanda hitap edecek. Ayrıca Orhangazi ve İznik'ten sevk edilen hastalarımız içinde ileri merkez konumunda olacaktır. Hastane binamız deprem ve yangın yönetmeliğine uygun olarak inşa ediliyor. İnegöl ve Mustafakemalpaşa devlet hastanelerinden sonra Bursa'nın üçüncü güçlendirilmiş ilçe hastanesi konumunda olacak. Türkiye'de yeni kullanılmaya başlanan ve dünyanın kullandığı en son deprem teknolojisi olan sismik izolatör sistemini bu hastanemizde de kullanıyoruz" dedi.

BETONARMESİ TAMAMLANDI
Hastanenin toplamda 234 yataklı olacağı bilgisini veren Dr. Akan, "Hastanemiz yaklaşık 36 bin metrekare alana sahip olacak. 6 ameliyathane, 57 poliklinikten oluşacak hastanemizin içerisinde yeni doğan, kadın doğum, çocuk, acil müdahale ve yoğun bakım üniteleri bulunacak. Bina inşaatımızın şu an için fiziki gerçekleşme oranı yüzde 50'dir. Betonarme işçiliği bitmiş, dış cephe kaplama işlerine başlanılmıştır. Elektrik ve mekanik tesisatının yanında ince inşaat işleri devam etmektedir. Hastanemizde çalışmalar, 2017'nin bahar aylarında hizmet vermeye başlayacak şekilde sürdürülüyor. Tamamlandığında Gemlikli vatandaşlarımız; modern ve dünya standartlarında bir hastaneye kavuşmuş olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemlik’e dünya standartlarında hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN