Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akçaray’da ilk vagon tamam

Kocaeli’nde ulaşım ağına konfor ve rahatlık getirecek Akçaray Tramvay Projesi’nde ray imalatı son hızıyla sürüyor. Heyecanla beklenen projede vagonlardan ilkinin montajı tamamlandı

Giriş Tarihi: 11.9.2016
Akçaray’da ilk vagon tamam
Kocaeli'nde başlatılan Tramvay Projesi, birçok noktada eş zamanlı olarak devam ediyor. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yapıldığı projede ayrıca 12 adet tramvay aracının imalatı gerçekleştiriliyor. Bursa'da yapımı ve montajları sürdürülen araçların ilkinin son rötuşları tamamlandı. 32 metre uzunluğundaki 300 kişi kapasiteli tramvay aracı Avusturya IFE kapı sistemlerinde tekli ve çiftli kapı mekanizmalarının testleri gerçekleştirildi. Testlerde Ulaşım Dairesi Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürü Ahmet Çelebi, Makine İkmal Şube Müdürü Cemil Gürgen ile Büyükşehir heyeti hazır bulundu.

ALMANYA'DA SERGILENECEK
Yapımı tamamlanan tramvay aracının son olarak koltuk montajı yapılarak, elektrik sistemlerinin devreye alınması sağlandı. Çeşitli ekipmanların montajı yapıldı ve araca son görüntüyü verecek rötuşlar tamamlandı. Akçaray tramvay aracı 'nın başkenti 'de düzenlenecek dünyanın en büyük demir yolu fuarlarından biri olan InnoTrans'ta sergilenecek. Araç önümüzdeki günlerde karayoluyla Bursa'dan Berlin'e yola çıkarılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akçaray’da ilk vagon tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN