Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ticari Safari’ tam gaz sürüyor

Giriş Tarihi: 6.11.2016
‘Ticari Safari’ tam gaz sürüyor

BTSO öncülüğünde geçtiğimiz sene ilki düzenlenen Bursa Blok Mermer Fuarı, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuarın açılış törenine BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ın yanı sıra Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, MADSİAD Başkanı Erol Efendioğlu ve sektör temsilcileri katıldı.

600 YABANCI İŞADAMI GELDİ
Başkan Burkay, 2. Blok Mermer Fuarı'nda Ticari Safari Projesi kapsamında 25 ülkeden 600'den fazla yabancı işadamını sektör temsilcileriyle buluşturduklarını söyledi. Fuarların kent ekonomisine büyük katkılar sağladığını dile getiren Burkay, şöyle dedi: "Dünyadaki modellemelere baktığımızda, Almanya, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerde fuarlar, sektörlerin en önemli buluşma platformlarıdır. Bursa Blok Mermer Fuarı'mız da blok mermer ve taş sektörünün tüm duayenlerini bir araya getirdi. Fuarımız geçen yıla göre bu sene yaklaşık yüzde 40 büyüme başarısı gösterdi."

BİNİN ÜZERİNDE BLOK MERMER BU FUARDA
TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Bursa Blok Mermer Fuarı'na firmaların yoğun bir ilgi gösterdiğini ve aylar öncesinden bütün yerlerin tükendiğini söyledi. Ersözlü, "Fuar için yoğun bir şekilde çalıştık. Bir yıllık süre içerisinde Çin, İtalya, Hindistan ve ABD'de fuarlara katıldık. Fuarımızda aylar öncesinden yerler doldu. Bu yıl 26 bin ton ağırlığında 1000'in üzerinde blok, fuarımızda sergilendi. Stratejik ortağımız BTSO ile birlikte yaptığımız ikili iş görüşmeleri de ihracatımıza büyük güç katıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ticari Safari’ tam gaz sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN