10 ayda 22 bin haneyi ziyaret etti

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, oluşturduğu özel saha ve araştırma ekibiyle birlikte kapı kapı gezerek sorunları dinliyor

Giriş Tarihi: 13.11.2016
10 ayda 22 bin haneyi ziyaret etti
Yıldırımlıları ziyaret ederek görüş, öneri ve taleplerini yerinde dinleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve saha araştırma ekibi, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde Yeni Mahalle, Demetevler, Vakıf, Namazgah, Mollaarap, Beyazıt ve Şükraniye mahallelerinde 2 bin 60 haneyi ziyaret ederken projenin başladığı 2016 yılı başından itibaren 50 mahallede toplam 22 bin 539 haneye ulaştı.

SORUNLAR ANINDA GİDERİLİYOR
İlk etapta mahallelerde ön araştırma yaparak başlanan çalışmaların ardından vatandaşların evlerine konuk olan Başkan, vatandaşların talepleri doğrultusunda tespit edilen sorunları üç aşamalı olarak çözüme kavuşturuyor.. Mobil ekipler aracılığıyla müdahale edilen sorunlar anında gideriliyor. Orta vadeli çalışma gerektiren sorunlar ise ilgili birimlere rapor edilerek 3 gün içerisinde çözülüyor. Daha uzun vadeli çalışma gerektiren talepler ise ilgili müdürlüklere aktarılarak takibi sağlanıyor. Yıldırımlıların ayağına hizmeti götüren projenin amacı doğrultusunda vatandaşa ilçedeki öncelikli hizmet talepleri soruluyor. Çalışmalarda alınan cevaplar, yürütülecek hizmetlerin yol haritasını belirliyor. Ayrıca ziyaret edilen evde yaşayan her bireyle yüz yüze görüşen ekipler, hanenin demografik yapısını da ortaya çıkartıyor. Bu veriler ışığında vatandaşların evine konuk olarak istek ve önerilerini birinci ağızdan dinleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki 36 mahallede 185 ev ziyareti gerçekleştirerek Yıldırım'da yapılan çalışmalar ve projeler hakkında da vatandaşları bilgilendirdi.

'İNSAN ODAKLI YÖNETİM ANLAYIŞI'
Yıldırım ile ilgili atılacak her adımda 'ortak akıl' ile hareket ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Sorunlara çözüm üretmek yeterli değil. Bunu sağlarken aynı zamanda hemşerilerimizin yönetim mekanizmamızın içerisinde aktif olarak yer almalarını çok önemsiyoruz. Katılımcı belediyecilik anlayışı gereği toplumun tüm kesimleriyle yakın temas halindeyiz. Çalınmadık kapı, görüşülmedik tek bir kişi bırakmadan, ilçemiz ile ilgili bütün görüş, öneri ve talepleri almak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 ayda 22 bin haneyi ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN