Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir BUDO’da istediğini aldı

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) gemilerinin kullandığı arabalı vapur yanaşma yeri de Büyükşehir’e devredildi. İskelenin ruhsatsız kullanıldığını gerekçe gösterip “Mühürleriz” diyen CHP’li ilçe belediyesinin blöfü de ortadan kalktı

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Büyükşehir BUDO’da istediğini aldı
Bakanlar Kurulu'nun 12 Ekim 2015 tarihli kararıyla Mayıs 2016'da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne kesin devri yapılan Mudanya Betonarme İskelesi'nin ardından, halen BUDO gemilerinin kullandığı arabalı vapur yanaşma yeri de Bakanlar Kurulu'nun ek kararıyla Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Bakanlar Kurulu'nun 19 Ekim tarihli ek kararının ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi'ne yer teslimini yaptı. Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Bebek, bu devir işlemi ile birlikte iskelenin bütünüyle Büyükşehir'e geçtiğini ve hizmetlerin de aksamadan devam ettiğini söyledi. Bebek, Büyükşehir bürokratları ve bakanlık bölge müdürlüğü bürokratları arasında imzalanan tutanakla alanın Büyükşehir'e kesin devri yapılmış oldu.

'MÜHÜRLERİZ' DENİLEMEYECEK
İskelenin devir süreci hakkında bilgi veren Bebek, "Betonarme İskelenin kesin devri mayısta yapılmıştı. İskelenin bütünlüğünün sağlanması açısından arabalı vapur yanaşma yerinin de Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi yönünde Bakanlar Kurulu geçtiğimiz ay ek bir karar almıştı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından bu alanın da kesin devri yapıldı. İskele tümüyle Büyükşehir Belediyesi yönetiminde hizmetlerine devam edecek" dedi. İskelenin ruhsatsız kullanıldığını gerekçe gösterip "Mühürleriz" diyen CHP'li ilçe belediyesinin blöfü de ortadan kalkmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir BUDO’da istediğini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN