Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük ödülün sahibi Altepe

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ecdat yadigârı tarihi yapıları ayağa kaldıran projeleriyle Tarihi Kentler Birliği’nin büyük ödülüne layık görüldü. Antalya’da düzenlenen törenle ödülünü alan Başkan Altepe “Bursa için daha yapacak çok işimiz var” dedi

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Büyük ödülün sahibi Altepe

Tarihi Kentler Birliği'nin (TKB) 2016 yılı özendirme ve başarı yarışması geçtiğimiz hafta sonuçlandı. Türkiye çapından çok sayıda belediyenin projeleriyle katıldığı yarışmanın ödül töreni, Antalya'da gerçekleştirildi. YAPEX Fuar alanında gerçekleşen törende; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Muradiye Külliyeleri ve Kapalı Çarşı'da gerçekleştirilen restorasyon ve rekonstrüksiyon çalışmaları nedeniyle Metin Sözen Büyük Ödülü'ne layık görüldü. Başkan Altepe, ödülünü TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, TKB ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in elinden aldı.

TARİH AYAĞA KALKTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, TKB'nin 16.yılında büyük ödüle layık görülmesi nedeniyle kurum yetkililerine ve jüri üyelerine teşekkür etti. Türkiye'nin hayata dair güzelliklerin her gün yaşandığı bir ülke olduğunu ve kentlerinin de onlarca medeniyete ev sahipliği yapan birer açık hava müzesi konumunda bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe, bundan 20 yıl öncesine kadar yok olması gözüyle bakılan tarihi eserlerin TKB sayesinde ayağa kalktığını ve zirveyi yaşadığını söyledi.

'DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR'
TKB'nin gerçekleştirdiği çalışmalarla onlarca şehirde yüzlerce tarihi eserin ayağa kalktığını, şehir sakinlerinde tarihi ve kültürel miras bilinci oluşmaya başladığını kaydeden Başkan Altepe, ortaya çıkan başarıda TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'in büyük emeğinin olduğunu kaydetti. Başkan Altepe, "2000 yılında TKB kurulurken, 'Şehirlerin gerçek sahipleri belediye başkanlarıdır. Kentleri belediye başkanlarının sahiplenmesi gerekiyor' demiştik. Bugün burada bunun gerçekleştiğini görüyor ve TKB'nin güçlenmesi nedeniyle gurur duyuyoruz. İnşallah daha da güçlenecek. Yapacak daha çok işimiz var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük ödülün sahibi Altepe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN