Bursa’da iki ayda 700 şirket açıldı

Giriş Tarihi: 19.3.2017
Bursa’da iki ayda 700 şirket açıldı

Yeni yılın ilk iki ayında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na 700 yeni şirket kayıt yaptırdı. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, bu rakamın Türkiye’deki birçok odanın toplam üye sayısından fazla olduğunu söyledi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2017'de Oda'ya üye olan iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. BTSO Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında konuşan Başkan Burkay, 37 bin üyesiyle büyük bir aile olan BTSO'nun 51 meslek komitesi ve 20 sektörel konseye sahip olduğunu söyledi. Bursa'nın Türkiye'nin üretim ve ihracat merkezi olduğunu kaydeden Burkay, Bursa'da son 2 ayda 700 firmanın faaliyete geçtiğini ifade etti. Bu rakamın Türkiye'deki birçok odanın toplam üye sayısından fazla olduğunu kaydeden Başkan Burkay, "Bu, Bursa'mızın ve Türkiye'mizin geleceğine olan güvenin bir sonucudur. Ülke ve kent ekonomimize güç katan müteşebbislerimizi yürekten kutluyorum" diye konuştu.

'FİRMALARIMIZIN YANINDAYIZ'
BTSO Başkanı Burkay, Bursa'nın ekonomideki performansı ile Türkiye'nin lider şehirlerinden biri olduğunu dile getirdi. Bursa ve Türkiye için çok önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Burkay, "Rekabet şartlarının gittikçe zorlaştığı dünyada, üyelerimizin elini güçlendirecek birçok çalışma ve proje yürütüyoruz. Firmalarımızı uluslararası rekabette söz sahibi yapacak bu projelerden tüm üyelerimizin yararlanmasını istiyoruz" dedi.

REKABETÇİ KİMLİĞE KATKI
BTSO Başkanı Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi'yle 4 bine yakın iş dünyası temsilcisini 100'ün üzerinde yurt dışı organizasyonuyla buluşturduklarını kaydetti. Ticari Safari Projesi ile de 9 bin 500'e yakın yabancı firma temsilcilisini Bursalı firmalarla bir araya getirdiklerini de ifade eden Başkan Burkay, "Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında fuarlara katılan her firmamıza KOSGEB ile birlikte önemli destekler veriyoruz. Bu organizasyonlarla firmalarımızın dış ticaretini artırarak rekabetçi kimliğini güçlendiriyoruz" görüşünü dile getirdi.

ÜYELERDEN BTSO'YA TEŞEKKÜR
BTSO Üyesi Vural Çelik, Küresel Fuar Acentesi Projesi'nin sunduğu fırsatlarından yararlanacaklarını kaydetti. Uluşehir Yangın Danışmanlık Eğitim Hizmetleri Müdürü Orhan Doğan ise Burkay'a eğitim alanındaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE BURSA BÜYÜK FARKI YARATTI
BTSO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısına anında yanıt verdi. Oda, 700 yeni şirketin faaliyete geçmesine ön ayak olurken, bir yandan da kentin 3 ayrı bölgesine kurulacak olan istihdam ofisleri ile iş arayan ile işvereni buluşturacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’da iki ayda 700 şirket açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN