Türkiye'nin en iyi haber sitesi

200 milyonluk yatırım hamlesi

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Kentimize vizyon katacak yaklaşık 200 milyon liralık yatırımın açılış ve temel atma törenlerini gerçekleştireceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 2.7.2017
200 milyonluk yatırım hamlesi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO( Başkanı İbrahim Burkay, referandumun ardından sağlanan siyasi istikrarla birlikte Türkiye ekonomisinde sevindirici birçok gelişme yaşandığını söyledi. Demokratik ve siyasi kazanımların da artmasıyla ekonomik parametrelerin yatırımcılara tekrar güven verdiğini dile getiren Burkay, "Türkiye ekonomisinde yeni bir dönemin kapıları açıldı. İstihdam, ihracat ve yatırım seferberliği meyvelerini vermeye başladı. Reform adımlarıyla birlikte çok daha güçlü bir büyüme yakalayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

ÜRETİM REFORM PAKETİ
Burkay, Bursa iş dünyasını yakından ilgilendiren 'Üretim Reform Paketi'nin TBMM'den geçtiğini hatırlatarak, "Her reform ve teşvik hamlesi, iş dünyasına ayrı bir moral veriyor. İş dünyamızın taleplerinin de yer aldığı Üretim Reform Paketi, sanayicimizin maliyetlerini düşürürken, yatırımlarını da teşvik edecek. Bursa'mız da bu paketten en fazla faydalanacak şehirlerin başında yer alacak" diye konuştu. BTSO olarak bayramdan sonra resmi açılışını yapmayı planladıkları Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi'nin (MESYEB) gerçekleştirdiği çalışmaların sektörlerin nitelikli büyümesine büyük güç kattığını vurguladı. BTSO Başkanı Burkay, BTSO'nun 'Yeşil Büyüme' Projesi kapsamında faaliyete geçirdiği Enerji Verimliliği Merkezi bünyesindeki 'Enerji Ölçüm Laboratuvarı'nın'Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından TS EN ISO/IEC 17025 Standardına göre akredite edildiğini vurguladı.

NEW YORK'A TÜRK TİCARET MERKEZİ
Burkay, Ramazan Bayramı'ndan sonra oda çalışmalarındaki temponun katlanacağını kaydederek, "New York'ta ilk Türk Ticaret Merkezimizi bayramdan sonra hizmete açıyoruz. Yılsonuna kadar farklı ülkelerde yeni merkezler açmayı planlıyoruz. Düşük maliyetlerle şirketlerimizin hizmetine açılacak olan bu merkezler, firmalarımızın küresel arenada etkili bir oyuncu olmalarını sağlayacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
200 milyonluk yatırım hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN