Kurban pazarının ağır abisi

Hayvan pazarının en ‘ağır abi’si ikinci el otomobil fiyatına satılıyor. 10 kişinin zor zapt ettiği 2 tonluk ‘Babacan’ isimli boğa 28 bin TL’den satışa sunulacak

Giriş Tarihi: 13.8.2017
Kurban pazarının ağır abisi
Her yıl Kurban Bayramı öncesinde Muş'tan Bursa'ya tonluk boğalar getiren Mehmet Bulut bu yıl da pazarda en çok konuşulan isim oldu. Geçen yıl pazara en ağırı 1.5 tonluk boğa getiren Bulut, bu yıl tonajı artırdı ve 2 tonluk boğa getirdi. En düşüğü 950 kilo, en büyüğü ise 2 tonluk olan boğalar ikinci el otomobil fiyatlarıyla yarışıyor.

28 BİN TL'DEN SATILIYOR
Bulut'un Yunuseli Hayvan Pazarı'na getirdiği 'Babacan' isimli 2.5 yaşındaki Simental cinsi boğa 2 ton ağırlığında. Pazarda tur atan 2 tonluk boğayı 10 kişi zor zapt edebiliyor. 'Babacan'ın sahibi Bulut "Biz hayvanlarımızı Muş'un Korkut ilçesinde yaylada otlatıyoruz. 2.5 yaşında olan Simental cinsi hayvanlarımız 950 ile 2 ton ağırlığında. Pazarın en ağır hayvanı bizim çadırımızda. 2 ton ağırlığındaki 'Babacan' ismini verdiğimiz kurbanlık boğamızı 28 bin liradan satışa çıkarttık" dedi. Bulut "Hayvanlarımızı genelde işadamlarına satıyoruz. Müşteriler hayvanlarımızdan çok memnun. Elimizde kurbanlık kalmıyor, hepsini satıp memleketimize dönüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban pazarının ağır abisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN