Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karesi’de Proje Atölyesi toplantıları başladı

Karesi Belediyesi, Kent Konseyi tarafından 'tasarla, geliştir, uygula ve analiz et' sloganıyla hayata geçirilecek projeler için konsey üyeleri toplandı.

Giriş Tarihi: 12.10.2017 16:03
Karesi’de Proje Atölyesi toplantıları başladı

Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 'sürdürülebilir kentleşmede sivil toplumun rolü', 'şehir ve sivil toplum', 'birlikte yaşama kültürü', 'kültür, sanat ve sivil toplum kuruluşları', 'ulusal ve uluslararası proje ve fon yönetimi' gibi konular tartışıldı, atölye çalışmaları yapıldı. Mürsel Sabancı, kentteki sivil toplum kuruluşlarının karar alma mekanizmalarına dahil olabilmeleri, kente değer katan bu kuruluşlarının stratejik düşünme becerilerinin arttırılması amacıyla Proje Atölyesi uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade etti.

Sivil toplum kuruluşlarının toplumun ihtiyaçları konusunda devlete ve yerel yönetimlere rehberlik ederek önemli bir işlevi üstlendiklerini söyleyen Sabancı, "Amacımız, şehir ve insana yönelik çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının birbiriyle tanışmalarını sağlayarak işbirlikleri geliştirmelerine destek olmak, ortak projelerin geliştirilmesini ve bu projelerin hayata geçirilmesine yönelik fon temin etme çalışmalarında yol göstermektir. Biliyoruz ki 'ideal şehir' şehir ve şehirlinin birlikteliğinden doğar. Yapacağımız işbirlikleri ve ortaklıklarla insana ve şehre değer katan çalışmaların altına imza atacağımıza inanıyorum" şeklinde ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karesi’de Proje Atölyesi toplantıları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN